Aktualności

Sukcesy karateków z Fingrowej Huty na zawodach XII Pucharu Pomorza

Rodzina karateków z Fingrowej Huty na podium XII Pucharu Pomorza. Dnia 29.10.2022 w Sopocie mieszkańcy naszej gminy Monika I Ryszard zdobyli brąz w kategorii KATA. Natomiast ich córki zajęły: Kornelia 4 punktowane miejsce i Wiktoria zajęła ostatecznie 5 miejsce w KATA.

Jest to kolejny sukces rodziny de Janauis Święćkowskich z Fingrowej Huty sołectwo Cząstkowo. Nadmienić tu należy, że Klub Karate Inazuma przyjechał z tych zawodów z workiem medali. Na 30 startujących z tego klubu zawodników 13 przywiozło medale lub miejsca 4 punktowane.

Klub założył i prowadzi sensei Marek Szyca, posiadacz czarnego pasa 1 DAN. Klub zaliczył także wysoki ranking 5 klubu pośród 22 startujących w Pucharze w klasyfikacji medalowej i punktowej. W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nadesłane

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej