Aktualności

Sukcesy karateków z Fingrowej Huty na zawodach XII Pucharu Pomorza

Rodzina karateków z Fingrowej Huty na podium XII Pucharu Pomorza. Dnia 29.10.2022 w Sopocie mieszkańcy naszej gminy Monika I Ryszard zdobyli brąz w kategorii KATA. Natomiast ich córki zajęły: Kornelia 4 punktowane miejsce i Wiktoria zajęła ostatecznie 5 miejsce w KATA.

Jest to kolejny sukces rodziny de Janauis Święćkowskich z Fingrowej Huty sołectwo Cząstkowo. Nadmienić tu należy, że Klub Karate Inazuma przyjechał z tych zawodów z workiem medali. Na 30 startujących z tego klubu zawodników 13 przywiozło medale lub miejsca 4 punktowane.

Klub założył i prowadzi sensei Marek Szyca, posiadacz czarnego pasa 1 DAN. Klub zaliczył także wysoki ranking 5 klubu pośród 22 startujących w Pucharze w klasyfikacji medalowej i punktowej. W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nadesłane

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej