Aktualności

Sukcesy karateków z Fingrowej Huty na zawodach XII Pucharu Pomorza

Rodzina karateków z Fingrowej Huty na podium XII Pucharu Pomorza. Dnia 29.10.2022 w Sopocie mieszkańcy naszej gminy Monika I Ryszard zdobyli brąz w kategorii KATA. Natomiast ich córki zajęły: Kornelia 4 punktowane miejsce i Wiktoria zajęła ostatecznie 5 miejsce w KATA.

Jest to kolejny sukces rodziny de Janauis Święćkowskich z Fingrowej Huty sołectwo Cząstkowo. Nadmienić tu należy, że Klub Karate Inazuma przyjechał z tych zawodów z workiem medali. Na 30 startujących z tego klubu zawodników 13 przywiozło medale lub miejsca 4 punktowane.

Klub założył i prowadzi sensei Marek Szyca, posiadacz czarnego pasa 1 DAN. Klub zaliczył także wysoki ranking 5 klubu pośród 22 startujących w Pucharze w klasyfikacji medalowej i punktowej. W zawodach uczestniczyło ponad 360 zawodników.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Nadesłane

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej