Aktualności

Święta Bożego Narodzenia w moim domu

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia  biblioteka w Wielkim Klinczu w miesiącu listopadzie zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest wprowadzenie uczniów w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, organizatorów zaskoczyła  duża frekwencja uczestników, udział wzięło aż 59 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wymagały dużo pracy, wykonane były przy użyciu różnych technik. Powstało wiele ciekawych i barwnych „świątecznych opowieści” malowanych nie słowem, ale obrazem. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie dla środowiska szkolnego w naszej szkole.         

Wyniki konkursu:

I miejsce     –  Adam Łangowski kl. Ib   i  Łukasz  Lorkowski kl. IIb

II miejsce   –   Filip Datta kl. Ib i  Anna Formela kl. IIIb

III miejsce  –   Marta Studzińska kl. IIb   i  Nikola Roda kl. IIb

IV miejsce  –   Paulina Grosz kl. IIIb

V miejsce    –   Nela Chmielewska kl. Ia

Wyróżnienie:

–  Natan Ebertowski kl. Ia

–  Adam Grau kl. Ia

–  Wiktor Skwierawski  kl. Ia

–  Iga Kamińska   kl. IIa

–  Krzysztof Marczyk kl. IIb

–  Zofia Kalinowska kl. IIIa

–  Marcel Czarliński kl. IIIa

–  Michalina Kobus kl. IIIa

–  Tymoteusz Dalecki kl. IIIb

–  Pola Wicher kl. IIIb

–  Marcel Formela kl. IIIb

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i liczny udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości w wykonaniu prac. 

Nadesłane: Renata Abramowska, Marta Browarczyk

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej