Aktualności

Święta Bożego Narodzenia w moim domu

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia  biblioteka w Wielkim Klinczu w miesiącu listopadzie zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Święta Bożego Narodzenia w moim domu”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu jest wprowadzenie uczniów w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Zainteresowanie konkursem było bardzo duże, organizatorów zaskoczyła  duża frekwencja uczestników, udział wzięło aż 59 uczniów. Wszystkie prace były bardzo ciekawe i wymagały dużo pracy, wykonane były przy użyciu różnych technik. Powstało wiele ciekawych i barwnych „świątecznych opowieści” malowanych nie słowem, ale obrazem. Prace plastyczne zostały wyeksponowane na wystawie dla środowiska szkolnego w naszej szkole.         

Wyniki konkursu:

I miejsce     –  Adam Łangowski kl. Ib   i  Łukasz  Lorkowski kl. IIb

II miejsce   –   Filip Datta kl. Ib i  Anna Formela kl. IIIb

III miejsce  –   Marta Studzińska kl. IIb   i  Nikola Roda kl. IIb

IV miejsce  –   Paulina Grosz kl. IIIb

V miejsce    –   Nela Chmielewska kl. Ia

Wyróżnienie:

–  Natan Ebertowski kl. Ia

–  Adam Grau kl. Ia

–  Wiktor Skwierawski  kl. Ia

–  Iga Kamińska   kl. IIa

–  Krzysztof Marczyk kl. IIb

–  Zofia Kalinowska kl. IIIa

–  Marcel Czarliński kl. IIIa

–  Michalina Kobus kl. IIIa

–  Tymoteusz Dalecki kl. IIIb

–  Pola Wicher kl. IIIb

–  Marcel Formela kl. IIIb

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim uczestnikom za zaangażowanie i liczny udział w konkursie. Gratulujemy pomysłowości w wykonaniu prac. 

Nadesłane: Renata Abramowska, Marta Browarczyk

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej