Aktualności

Świetna zabawa podczas Gminnego Dnia Dziecka we Wdzydzach

Ponad 400 dzieci bawiło się na Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 1 czerwca we Wdzydzach w gminie Kościerzyna. Uczniowie klas I, II i III wszystkich gminnych szkół zostali zaproszeni do Centrum Usług Turystycznych, gdzie na najmłodszych czekała moc atrakcji.

Gry i zabawy z animatorami, bańki mydlane XXL, malowanie twarzy, strzelanie z bezpiecznego łuku – wszystko to znalazło się w programie czwartkowej zabawy. Atrakcje zapewnili również instruktorzy gminnych sekcji Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki, pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Wszystkie dzieci otrzymały też bezpłatny poczęstunek.

Wyjątkową przygodą był rejs statkiem. Dzieci mogły podziwiać piękno jezior Wdzydzkich oraz otaczającej je przyrody z pokładu statku Stolem II, który wypływa z Przystani u Grzegorza.

Na scenie Centrum Usług Turystycznych wystąpili uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Kultury i Edukacji ramach gminnych sekcji kultury. Umiejętnościami swoich podopiecznych pochwalili się instruktorzy: Paweł Ruszkowski (zajęcia wokalno-muzyczne), Rajmund Knitter (gra na gitarze) oraz Adrianna Derra (taniec kaszubski).

Instruktorka sekcji plastycznej w Łubianie Wioletta Romanowska wspólnie z dziećmi przygotowywała fantazyjne maski.

O relację fotograficzną zadbał instruktor sekcji fotograficznej Adam Szewczyk. ZOBACZ ZDJĘCIA

Organizatorem Gminnego Dnia Dziecka był Zakład Sportu, Kultury i Turystyki.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej