Aktualności

Świetna zabawa podczas Gminnego Dnia Dziecka we Wdzydzach

Ponad 400 dzieci bawiło się na Gminnym Dniu Dziecka, który odbył się 1 czerwca we Wdzydzach w gminie Kościerzyna. Uczniowie klas I, II i III wszystkich gminnych szkół zostali zaproszeni do Centrum Usług Turystycznych, gdzie na najmłodszych czekała moc atrakcji.

Gry i zabawy z animatorami, bańki mydlane XXL, malowanie twarzy, strzelanie z bezpiecznego łuku – wszystko to znalazło się w programie czwartkowej zabawy. Atrakcje zapewnili również instruktorzy gminnych sekcji Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki, pracownicy Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Kościerzynie. Wszystkie dzieci otrzymały też bezpłatny poczęstunek.

Wyjątkową przygodą był rejs statkiem. Dzieci mogły podziwiać piękno jezior Wdzydzkich oraz otaczającej je przyrody z pokładu statku Stolem II, który wypływa z Przystani u Grzegorza.

Na scenie Centrum Usług Turystycznych wystąpili uczestnicy zajęć organizowanych w Ośrodku Kultury i Edukacji ramach gminnych sekcji kultury. Umiejętnościami swoich podopiecznych pochwalili się instruktorzy: Paweł Ruszkowski (zajęcia wokalno-muzyczne), Rajmund Knitter (gra na gitarze) oraz Adrianna Derra (taniec kaszubski).

Instruktorka sekcji plastycznej w Łubianie Wioletta Romanowska wspólnie z dziećmi przygotowywała fantazyjne maski.

O relację fotograficzną zadbał instruktor sekcji fotograficznej Adam Szewczyk. ZOBACZ ZDJĘCIA

Organizatorem Gminnego Dnia Dziecka był Zakład Sportu, Kultury i Turystyki.

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej