Aktualności

Świetna zabawa w Sarnowach

2 lipca w Sarnowach odbył się festyn rodzinny. Mieszkańcy spotkali się na boisku szkolnym, gdzie na uczestników czekała moc atrakcji, między innymi dmuchańce, jazda zabytkowym motocyklem, konkurencje sportowe i liczne konkursy z nagrodami. Nie zabrakło waty cukrowej, kiełbasek i ciasta. Do Sarnów zawitali również strażacy z Wielkiego Klincza. Zabawa trwała do późnego wieczora!

Sołtys Wacław Żywicki dziękuje sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu, wójtowi, radnemu, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Radzie Sołeckiej.

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej