Aktualności

Świetna zabawa w Sarnowach

2 lipca w Sarnowach odbył się festyn rodzinny. Mieszkańcy spotkali się na boisku szkolnym, gdzie na uczestników czekała moc atrakcji, między innymi dmuchańce, jazda zabytkowym motocyklem, konkurencje sportowe i liczne konkursy z nagrodami. Nie zabrakło waty cukrowej, kiełbasek i ciasta. Do Sarnów zawitali również strażacy z Wielkiego Klincza. Zabawa trwała do późnego wieczora!

Sołtys Wacław Żywicki dziękuje sponsorom i wszystkim osobom, które przyczyniły się do organizacji festynu, wójtowi, radnemu, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich i Radzie Sołeckiej.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej