Aktualności

Szkoła roku – gratulacje dla Wielkiego Podlesia!

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu zajęła drugie miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Województwa Pomorskiego. W kategorii dla szkół podstawowych i średnich zdecydowano się nagrodzić szkoły, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom.

Co kryje się za tym określeniem? Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenili starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli w tym zakresie.

Konkurs zorganizowany został przez PPG Polska Press sp. z o.o. Oddział w Gdańsku i był prowadzony na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Gratulujemy dyrekcji, kadrze nauczycielskiej, uczniom i rodzicom związanym ze Szkołą Podstawową w Wielkim Podlesiu!

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej