Aktualności

Szkoła roku – gratulacje dla Wielkiego Podlesia!

Z radością informujemy, że Szkoła Podstawowa w Wielkim Podlesiu zajęła drugie miejsce w Plebiscycie Edukacyjnym 2022 Województwa Pomorskiego. W kategorii dla szkół podstawowych i średnich zdecydowano się nagrodzić szkoły, które zasługują na miano najbardziej przyjaznych uczniom i rodzicom.

Co kryje się za tym określeniem? Chodzi o szkoły, w których kadra pedagogiczna dba o dobrą atmosferę. W plebiscycie uczniowie i ich rodzice docenili starania dyrekcji i wszystkich nauczycieli w tym zakresie.

Konkurs zorganizowany został przez PPG Polska Press sp. z o.o. Oddział w Gdańsku i był prowadzony na łamach Dziennika Bałtyckiego.

Gratulujemy dyrekcji, kadrze nauczycielskiej, uczniom i rodzicom związanym ze Szkołą Podstawową w Wielkim Podlesiu!

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej