Aktualności

Szkolenie działaczek Kół Gospodyń Wiejskich

W dniach 10-11 marca w Skorzewie odbyło się szkolenie dla działaczek Kół Gospodyń Wiejskich z gminy Kościerzyna. Wzięły w nim udział panie z: KGW Kłobuczyno, KGW Mały Klincz, KGW Loryniec, KGW Wielki Klincz, KGW Kościerska Huta, KGW Wąglikowice, KGW Sarnowy i KGW Nowy Klincz.

Pierwszego dnia Patrycja Weiher-Maliszewska z Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub” opowiedziała „O promocji i współpracy”. Wyraziła nadzieję, że wspólne rozmowy, już w tym roku, zaowocują współpracą przy promowaniu naszych niezwykle malowniczych Kaszub.

Następnie druhowie z OSP Wielki Klincz Piotr Socha i Paweł Skwierawski przeprowadzili praktyczny instruktaż udzielania pierwszej pomocy przedlekarskiej.

Przy kolacji była okazja, by porozmawiać z Wójtem Grzegorzem Piechowskim, Zastępcą Wójta Grzegorzem Świtałą, Dyrektorem Zakładu Sportu Kultury i Turystyki Grzegorzem Daszkowskim i Sekretarz Gminy Katarzyną Knopik na temat współpracy i promowania działalności KGW w naszej gminie.

Kolejny dzień panie poświęciły na warsztaty „Kaszubskie kwiaty z bibuły”, podczas których udało się przygotować dekoracje na zbliżające się Święta Wielkanocne.

Liczymy, że czas spędzony w Skorzewie i rozmowy tam prowadzone zaowocują nowymi formami współpracy pomiędzy Kołami Gospodyń Wiejskich w gminie Kościerzyna.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej