Aktualności

Trwają przygotowania do budowy mieszkań w Małym Klinczu

3 października 2022 roku w Kolbudach kolejny raz spotkali się przedstawiciele Krajowego Zasobu Nieruchomości oraz 19 pomorskich samorządów wchodzących w skład Społecznej Inicjatywy Mieszkaniowej KZN-Pomorze sp. z o.o. W posiedzeniu uczestniczył również Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski.

Do spółki SIM KZN-Pomorze, której zadaniem jest budowa mieszkań na wynajem, przystąpiły: Cedry Wielkie, Czersk, Człuchów, Dzierzgoń, Gniew, Kępice, Kobylnica, Kolbudy, Gmina Kościerzyna, Nowy Staw, Malbork, Miłoradz, Pelplin, Prabuty, Pruszcz Gdański, Pszczółki, Stary Dzierzgoń, Suchy Dąb i Trąbki Wielkie. Spółka powołana została we wrześniu 2021 roku.

Podczas zgromadzenia wspólników spółki w Kolbudach omówiono sprawy bieżące, a także wręczono symboliczne czeki z kwotami, jakimi Rządowy Fundusz Rozwoju Mieszkalnictwa zasila budżety tych gmin, które podjęły już działania na rzecz realizacji inwestycji mieszkaniowych.

Gmina Kościerzyna otrzymała dofinansowanie w wysokości 1.682.200 zł, które to zostanie przekazane do spółki SIM KZN-Pomorze. Mieszkania budowane będą w Małym Klinczu, w związku z czym do spółki przekazano też działkę nr 469/9 w Małym Klinczu o powierzchni 0,56 ha, posiadającą dostęp do drogi publicznej, jak i w niedużej odległości, do mediów

W planach zabudowy wielorodzinnej są mieszkania jedno, dwu i trzypokojowe. Przeznaczone będą na wynajem dla osób, które nie mają zdolności kredytowej, ale posiadają zdolność czynszową. To mieszkania dla rodzin o średnich dochodach, których nie stać na zakup lub wynajem mieszkania na rynku komercyjnym.

W Małym Klinczu planowane są dwa bloki mieszkalne, szacunkowy termin oddania ich do użytku to 2025 rok.

Obecnie trwają prace przygotowawczo-projektowe oraz zbierane są deklaracje od potencjalnych najemców. Osoby, które chciałyby zamieszkać w lokalach SIM w Małym Klinczu prosimy o wypełnienie elektronicznej ankiety: https://forms.office.com/r/y7E9CYFkNx

Wspólnicy spółki SIM KZN-Pomorze sp. z o.o. (zdjęcie: UG Kolbudy: https://www.kolbudy.pl/wiadomosci/aktualnosci/6306-samorzadowcy-z-sim-kzn-pomorze-obradowali-w-kolbudach)
Planowane zagospodarowane działki nr 469/9 w Małym Klinczu (dwa bloki mieszkalne)

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej