Aktualności

Tu odpoczniesz i naprawisz rower

Wiosna coraz bliżej, czego znakiem jest między innymi coraz większy ruch na ścieżce pieszo-rowerowej między Wielkim Klinczem a Kościerzyną.

Teraz trasa stała się jeszcze bardziej atrakcyjna. Mieszkańcy i turyści mogą już korzystać z nowego Miejsca Obsługi Rowerzystów, gdzie wybudowane zostały: wiatka dla rowerów, ławeczki i serwis rowerowy. Wszystko po to, by użytkownicy drogi rowerowej mogli odpocząć, zjeść, schronić się przed deszczem czy słońcem, a także, w razie potrzeby, naprawić swoje rowery. Planowane jest również zamontowanie monitoringu.

Dofinansowanie tej infrastruktury zostało pozyskane ze środków Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego.

Inwestycja jest elementem projektu „Budowa węzła integracyjnego w Kościerzynie połączona z rewitalizacją i adaptacją dworca kolejowego oraz utworzeniem komunikacji zbiorowej w Powiecie Kościerskim”.

Projekt współfinansowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa 9. Mobilność Działanie 9.1. Transport miejski Poddziałanie 9.1.2. Transport miejski.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej