Aktualności

Turniej Halowy o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Energa Griffin Cup

9 grudnia hala sportowa w Wielkim Klinczu stała się areną zaciętych zmagań podczas VI edycji Turniejów Halowych o Puchar Prezesa Pomorskiego Związku Piłki Nożnej Energa Griffin Cup.

W finale drużyna SI Arka Gdynia imponującym występem zapewniła sobie pierwsze miejsce i tytuł zwycięzcy turnieju. Na trzecim stopniu podium uplasowała się ekipa AP JFA Przechlewo, która w meczu o brąz pokonała KS Gryf Słupsk 2:1.

W turnieju nie zabrakło również drużyn reprezentujących Gminę Kościerzyna; KS Skorzewo uplasowało się na 6. miejscu, natomiast Santana Wielki Klincz na miejscu 7.

Do wyróżniających się zawodników turnieju trafiły nagrody indywidualne. Tytuł najlepszego zawodnika przypadł Ireneuszowi Browarczykowi z SI Arka Gdynia, a w roli najlepszego strzelca wyróżnił się Olaf Myszka z AP JFA Przechlewo. Najlepszym bramkarzem został uznany Maksymilian Karnowski z DSPN Kwidzyn.

Organizatorem turnieju był Pomorski Związek Piłki Nożnej, a współorganizatorem Zakład Sportu, Kultury i Turystyki Gminy Kościerzyna. To właśnie dzięki wspólnemu zaangażowaniu tych instytucji turniej od lat stanowi jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu piłkarskim Pomorza.

Fot. Pomorski Związek Piłki Nożnej

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej