Aktualności

Turniej Mikołajkowy w Wielkim Klinczu

Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna jest coroczny Turniej Mikołajkowy w halową piłkę nożną. 17 grudnia areną gry młodych sportowców stała się hala sportowa w Wielkim Klinczu.

Staramy się zachęcić wszystkie kluby, które działają na terenie gminy Kościerzyna do tego, żeby wystawiły swoje drużyny, żeby na koniec roku mogły sprawdzić formę swoich podopiecznych.

Marcin Helta – Zakład Sportu Kultury i Turystyki

Na zaproszenie Zakładu Sporku, Kultury i Turystyki odpowiedziało siedem zespołów reprezentujących rocznik 2014. Stawiły się nie tylko drużyny z naszej gminy: Santana Wielki Klincz i Ceramik Łubiana, ale również ze Starogardu Gdańskiego, czy Tuchomia oraz Akademia Piłkarska z Kościerzyny. Niesieni dopingiem publiczności zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony!

Obok gry jednym z elementów wydarzenia była pogawędka z terapeutą na temat profilaktyki uzależnień. Turniej był przede wszystkim okazją do integracji i zabawy, nie prowadzono więc klasyfikacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych medali, które wręczył piłkarzom wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski. O uczestnikach rozgrywek pamiętał też Święty Mikołaj, stąd słodki upominek dla każdego sportowca.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej