Aktualności

Turniej Mikołajkowy w Wielkim Klinczu

Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna jest coroczny Turniej Mikołajkowy w halową piłkę nożną. 17 grudnia areną gry młodych sportowców stała się hala sportowa w Wielkim Klinczu.

Staramy się zachęcić wszystkie kluby, które działają na terenie gminy Kościerzyna do tego, żeby wystawiły swoje drużyny, żeby na koniec roku mogły sprawdzić formę swoich podopiecznych.

Marcin Helta – Zakład Sportu Kultury i Turystyki

Na zaproszenie Zakładu Sporku, Kultury i Turystyki odpowiedziało siedem zespołów reprezentujących rocznik 2014. Stawiły się nie tylko drużyny z naszej gminy: Santana Wielki Klincz i Ceramik Łubiana, ale również ze Starogardu Gdańskiego, czy Tuchomia oraz Akademia Piłkarska z Kościerzyny. Niesieni dopingiem publiczności zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony!

Obok gry jednym z elementów wydarzenia była pogawędka z terapeutą na temat profilaktyki uzależnień. Turniej był przede wszystkim okazją do integracji i zabawy, nie prowadzono więc klasyfikacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych medali, które wręczył piłkarzom wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski. O uczestnikach rozgrywek pamiętał też Święty Mikołaj, stąd słodki upominek dla każdego sportowca.

Aktualności

Spotkanie z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej

Wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski oraz wicewójt Grzegorz Świtała uczestniczyli w zorganizowanym w Starostwie Powiatowym spotkaniu z wiceministrem Funduszy i Polityki Regionalnej – Marcinem Horałą. Wizyta w powiecie kościerskim miała na celu podsumowanie inwestycji realizowanych dzięki współpracy między samorządami, przy wsparciu z programów rządowych.

Więcej

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej