Aktualności

Turniej Mikołajkowy w Wielkim Klinczu

Jedną z cyklicznych imprez organizowanych przez Zakład Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna jest coroczny Turniej Mikołajkowy w halową piłkę nożną. 17 grudnia areną gry młodych sportowców stała się hala sportowa w Wielkim Klinczu.

Staramy się zachęcić wszystkie kluby, które działają na terenie gminy Kościerzyna do tego, żeby wystawiły swoje drużyny, żeby na koniec roku mogły sprawdzić formę swoich podopiecznych.

Marcin Helta – Zakład Sportu Kultury i Turystyki

Na zaproszenie Zakładu Sporku, Kultury i Turystyki odpowiedziało siedem zespołów reprezentujących rocznik 2014. Stawiły się nie tylko drużyny z naszej gminy: Santana Wielki Klincz i Ceramik Łubiana, ale również ze Starogardu Gdańskiego, czy Tuchomia oraz Akademia Piłkarska z Kościerzyny. Niesieni dopingiem publiczności zawodnicy zaprezentowali się z najlepszej strony!

Obok gry jednym z elementów wydarzenia była pogawędka z terapeutą na temat profilaktyki uzależnień. Turniej był przede wszystkim okazją do integracji i zabawy, nie prowadzono więc klasyfikacji. Nie zabrakło jednak pamiątkowych medali, które wręczył piłkarzom wójt gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski. O uczestnikach rozgrywek pamiętał też Święty Mikołaj, stąd słodki upominek dla każdego sportowca.

Aktualności

Nagrody dla sportowców

24 maja wręczone zostały wyróżnienia i nagrody za osiągnięte wyniki sportowe i podnoszenie kultury fizycznej w gminie Kościerzyna za rok 2022.

Więcej