Aktualności

Tylko gminy i WFOŚiGW są operatorami programu Czyste Powietrze

Program Czyste Powietrze to dla mieszkańców szansa na poprawę efektywności energetycznej domów oraz wymianę nieefektywnych źródeł ciepła. Niestety, to także pole działania dla nieuczciwych firm, które nadużywają zaufania beneficjentów, oferując „darmowe” doradztwo, wyłudzając pełnomocnictwa i narzucając zawyżone ceny usług oraz urządzeń. Działania te często odbywają się z nieuprawnionym użyciem logotypów programu i instytucji publicznych, co wprowadza mieszkańców w błąd.

Przypominamy, że jedynymi oficjalnymi operatorami programu Czyste Powietrze są gminy oraz wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej (WFOŚiGW).

Prywatne firmy i osoby nie mają prawa przedstawiać się jako partnerzy ani posługiwać się logotypami programu Czyste Powietrze, WFOŚiGW w Gdańsku, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW) i Ministerstwa Klimatu i Środowiska (MKiŚ).

Apelujemy o ostrożność wobec podmiotów, które powołują się na współpracę z WFOŚiGW w Gdańsku, NFOŚiGW czy MKiŚ. Zalecamy również, aby wszystkie spotkania związane z programem organizowane na terenie gminy były uprzednio weryfikowane pod kątem wiarygodności organizatora oraz prezentowanych treści. Pomieszczenia powinny być udostępniane wyłącznie firmom sprawdzonym, a wszelkie wątpliwości powinny być zgłaszane do NFOŚiGW i WFOŚiGW.

Aktualności

Dzień Dziecka w Wielkim Podlesiu

W Wielkim Podlesiu zorganizowano wspaniały Dzień Dziecka, który przyciągnął licznych mieszkańców. To wyjątkowe wydarzenie miało na celu uczczenie najmłodszych i zapewnienie im mnóstwa radości oraz niezapomnianych wspomnień. Cała impreza była pełna atrakcji, które cieszyły się dużym zainteresowaniem zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Więcej

Spotkania edukacyjne w ramach programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż dnia 16.06.2025 r. w ramach realizacji Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027 współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego Plus – Podprogram 2024 odbyły się  3 edukacyjne spotkania z uczestnikami naszych wspólnych działań ze Stowarzyszeniem Bank Żywności w Chojnicach. Wzięły w nich udział 103 osoby, a dla 500 osób wydano atrakcyjne artykuły żywnościowe.

Więcej