Aktualności

Tymoteusz Klasa Mistrzem Polski w Ratownictwie Wodnym!

Zawodnicy KS Aqua Sport wystartowali 18 listopada w Szczecinie w Mistrzostwach Polski w Ratownictwie Wodnym Młodzików Młodszych, czyli dzieci 9, 10 i 11-letnich. Do rywalizacji przystąpiło ponad 100 zawodników i zawodniczek reprezentujących 10 wiodących klubów z Polski, w tym 9 zawodników naszego klubu. Warto zaznaczyć, że zawody sędziowało 2 sędziów WOPR z Kościerzyny.

Rewelacyjnie wypadł 9-letni Tymoteusz Klasa, który zwyciężył w konkurencji 50m ratowanie manekina, a w pozostałych 3 konkurencjach kończył na 2 miejscu, co pozwoliło mu zostać najlepszym zawodnikiem w kategorii wiekowej 9 lat. W tej samej kategorii wiekowej bardzo dobrze wypadła Oliwia Narloch, która została Vicemistrzynią Polski w konkurencji 50m ratowanie z pasem, a w konkurencji 50m ratowanie w płetwach i 50m super ratownik ukończyła na 3 miejscu, co w klasyfikacji generalnej dało jej 3 miejsce wśród 9-latek. Bardzo dobrze wśród 9-latek wypadła także Iga Kropidłowska, która zajęła 4 miejsce w konkurencji 50m ratowanie z pasem.

Świetnie poradził sobie 10-letni Jakub Gronczewski, który został Vicemistrzem Polski w konkurencji  50m z pasem ratowniczym. Kuba po swojej serii został nawet rekordzistą Polski, lecz w kolejnej serii jego rekord poprawił zawodnik z Ostrołęki i ostatecznie nasz zawodnik zajął 2 miejsce. Kuba zdobył jeszcze brązowy medal w konkurencji 50m ratowanie manekina w płetwach. Bardzo dobrze popłynęła również Kaja Lellek, która zajęła 3 miejsce w konkurencji 50m ratowanie w płetwach, natomiast w konkurencji 50m z pasem uplasowała się na 4 pozycji. W grupie 10-latek udanie wypadła Amelia Freda plasując się na 6 miejscu w konkurencji 50m ratowanie w płetwach oraz na 7 miejscu w konkurencji 50m super ratownik, a także na 9 pozycji w konkurencji 50m z pasem. Również w pierwszej 10. swój wyścig ukończyła Aleksandra Kamińska, która w konkurencji z pasem ratowniczym dopłynęła na 8 miejscu.

W kategorii 11 lat dobrze wypadł Konstanty Tarnowski, który w konkurencji 50m ratowanie w płetwach i 50m z pasem ukończył na 4 miejscu, a w konkurencji 50m ratowanie manekina uplasował się na 9 pozycji. W tej kategorii wystartowała także Klementyna Klonowska, która plasowała się w drugiej dziesiątce.

Zawodnicy czynią ogromne postępy i rośnie nam kolejne zdolne pokolenie „pływaków”, którzy mają bardzo dobry przykład wśród starszych zawodników w klubie. Przed tymi młodymi sportowcami jest jeszcze start w Finale Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego w Słupsku w dniu 3 grudnia, gdzie rywalizować będą w kategorii 11 lat i młodsi.

Michał Zarach

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej