Aktualności

Uczniowie z Niedamowa uczyli się zasad pierwszej pomocy

20 lutego szkołę podstawową w Niedamowie odwiedzili przedstawiciele ratownictwa medycznego, aby przeszkolić uczniów klas IV – VIII w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas spotkania społeczność placówki dowiedziała się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie tego, iż każdy z nas ma obowiązek pomóc w przypadku zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Uczniowie zapoznali się  m.in.: z zasadami udzielania pierwszej pomocy, jak rozpoznać czy ktoś oddycha czy jest nieprzytomny, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację oraz jak zaopatrzyć ranę po urazie. Wszyscy oprócz teorii musieli także przejść przez część praktyczną.

Na koniec uczniowie mogli zapoznać się z wnętrzem karetki pogotowia, a za udział w szkoleniu każdy otrzymał dyplom i upominek.

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej