Aktualności

Uczniowie z Niedamowa uczyli się zasad pierwszej pomocy

20 lutego szkołę podstawową w Niedamowie odwiedzili przedstawiciele ratownictwa medycznego, aby przeszkolić uczniów klas IV – VIII w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Podczas spotkania społeczność placówki dowiedziała się bardzo ważnej rzeczy, a mianowicie tego, iż każdy z nas ma obowiązek pomóc w przypadku zagrożenia czyjegoś życia lub zdrowia. Uczniowie zapoznali się  m.in.: z zasadami udzielania pierwszej pomocy, jak rozpoznać czy ktoś oddycha czy jest nieprzytomny, jak ułożyć poszkodowanego w pozycji bocznej bezpiecznej, jak przeprowadzić resuscytację oraz jak zaopatrzyć ranę po urazie. Wszyscy oprócz teorii musieli także przejść przez część praktyczną.

Na koniec uczniowie mogli zapoznać się z wnętrzem karetki pogotowia, a za udział w szkoleniu każdy otrzymał dyplom i upominek.

Aktualności

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej