Aktualności

Uczniowie ze Skorzewa poznawali prawo

W ramach Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej dnia 13 listopada kl. VIII z Zespołu Szkół w Skorzewie wybrała się do Sądu Rejonowego w Kościerzynie na warsztaty pt. : ” Czy prawo musi być mądre? Prawidłowe tworzenie i stosowanie prawa”. 

Uczniowie mieli okazję poznać prace  przedstawicieli zawodów prawniczych i wcielić się w różne role podczas zainicjowanej rozprawy.  Ósmoklasiści poznali  jak prawidłowo powinno się tworzyć i stosować prawo. Podczas rozprawy nasuwały się wnioski, że ustalone prawo musi być starannie skonstruowane, aby uniknąć ukarania niewinnych ludzi.

Było to cenne doświadczenie, które dzięki uprzejmości prezesa sądu, sędziów, obrońcy i prokuratora uczniowie mogli doświadczyć. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczniom udziału w warsztatach.

Nadesłane przez szkołę w Skorzewie

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej