Aktualności

Uczniowie ze Skorzewa poznawali prawo

W ramach Pomorskiego Tygodnia Edukacji Prawnej dnia 13 listopada kl. VIII z Zespołu Szkół w Skorzewie wybrała się do Sądu Rejonowego w Kościerzynie na warsztaty pt. : ” Czy prawo musi być mądre? Prawidłowe tworzenie i stosowanie prawa”. 

Uczniowie mieli okazję poznać prace  przedstawicieli zawodów prawniczych i wcielić się w różne role podczas zainicjowanej rozprawy.  Ósmoklasiści poznali  jak prawidłowo powinno się tworzyć i stosować prawo. Podczas rozprawy nasuwały się wnioski, że ustalone prawo musi być starannie skonstruowane, aby uniknąć ukarania niewinnych ludzi.

Było to cenne doświadczenie, które dzięki uprzejmości prezesa sądu, sędziów, obrońcy i prokuratora uczniowie mogli doświadczyć. Serdecznie dziękujemy za umożliwienie uczniom udziału w warsztatach.

Nadesłane przez szkołę w Skorzewie

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej