Aktualności

Udało się zdobyć 2 600 000 zł na inwestycje w Sarnowach i Małym Klinczu

Miło nam poinformować, że podczas piątkowej konferencji Prezesa Rady Ministrów zostały ogłoszone wyniki VI edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych skierowanych do regionów, w których funkcjonowały tzw. PGR-y. Wśród wniosków rozpatrzonych pozytywnie, czyli skierowanych do dofinansowania znalazły się dwa projekty złożone przez Gminę Kościerzyna.

To bardzo ważne i długo oczekiwane środki finansowe przeznaczone docelowo dla lokalnych społeczności. Pierwszy projekt, pod tytułem: Budowa kompleksu sportowo-rekreacyjnego wraz z zapleczem sanitarno-szatniowym stadionu w Małym Klinczu został dofinansowany w kwocie: 1 567 020 zł.

Drugi projekt to Budowa świetlicy wiejskiej w Sarnowach, jako miejsca aktywności społeczności lokalnej przyznana kwota: 1 032 980 zł.

Radość mieszkańców Sarnów, Małego-Nowego-Wielkiego Klincza uzupełnia zadowolenie mieszkańców Owśnic i Wieprznicy, którzy z tego samego programu za pośrednictwem Starostwa Powiatowego w Kościerzynie uzyskali dofinansowanie na drogę powiatową biegnącą przez te miejscowości. Projekt pod tytułem: Budowa i przebudowa drogi powiatowej nr 1931G w miejscowości Wieprznica do Owśnic otrzymał zapewnienie dofinansowania w kwocie: 2 000 000 zł.

Wszystkim, którzy przyczynili się do naszych lokalnych dofinansowań, bardzo dziękujemy i polecamy się na przyszłość!

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej