Aktualności

Udana inauguracja Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2022 w wykonaniu zawodników KS Aqua Sport

10 kwietnia 2022 roku w Redzie rozpoczęła się rywalizacja zawodników w sportowym ratownictwie wodnym w ramach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Podczas zawodów w Aquaparku w Redzie rozegrano 3 konkurencje indywidualne (100m ratowanie manekina w płetwach, 50m holowanie manekina i 50/100/200m z przeszkodami) oraz sztafetę 4x50m z przeszkodami.

Od roku 2022 do rywalizacji dołączono grupę wiekową 10-11 lat, lecz ta grupa ma konkurencje krótsze, a zamiast manekina holuje 2 krążki hokejowe. W zawodach wystartowało 122 zawodników i zawodniczek zarówno z Pomorza(Gdańskie Ratownictwo Wodne, KS Aqua Sport Kościerzyna, Shark Team Słupsk, Słupskie WOPR, TRI-SEA Mewa Władysławowo-Pucki WOPR, WOPR Wejherowo, WOPR Wejherowo- Rumia i jedna zawodniczka z Gdańska) oraz Pływamy i Ratujemy Ustronie Morskie, WOPR Koszalin i WOPR-OS w Ostrołęce.

Do rywalizacji w tym roku przystąpił niedawno utworzony KS Aqua Sport Kościerzyna, który przejął schedę po Kaszubskim WOPR i zamierza kontynuować osiągnięcia w sportowym ratownictwie wodnym. Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników KS Aqua Sport (11 debiutantów), którzy już w pierwszej konkurencji wywalczyli 8 medali. Ze złotego medalu wśród młodziczek (10-11 lat) cieszyła się Monika Zarach, a brąz zdobyła Nina Kucharska, natomiast wśród młodzików srebro wywalczył Arkadiusz Sędzicki, a brąz Aleks Męczykowski.

Rewelacyjnie wyglądało podium wśród młodziczek starszych (12-13 lat), ponieważ zostało zdominowane przez zawodniczki Aqua Sport;  złoto wywalczyła Wiktoria Lellek, srebro Dominika Peek, a brąz Marcelina Bławat. Swój nowy rekord życiowy (1:12,26) ustanowiła Daria Freda (juniorka 16-18 lat), co pozwoliło jej na wywalczenie srebrnego medalu w tej konkurencji. W drugiej konkurencji ponownie wśród młodziczek złoto wywalczyła Monika Zarach, Dominika Peek ponownie stanęła na 2 miejscu podium młodziczek starszych, natomiast wśród juniorek 3 miejsce z kolejnym rekordem życiowym (45,26) wywalczyła Daria Freda. Natomiast wśród młodzików na 2 miejscu ukończył Aleks Męczykowski, a wspaniały rekord życiowy wśród młodzików starszych ustanowił Filip Komar, który pewnie zwyciężył z czasem 43,95.

W ostatniej konkurencji indywidualnej, czyli pływanie z przeszkodami wśród młodziczek ponownie pewnie zwyciężyła Monika Zarach, wśród młodziczek starszych na 2 pozycji ukończyła Wiktoria Lellek, a wśród juniorek młodszych na 3 miejscu podium stanęła Anna Szybalska. W konkurencji sztafetowej zwyciężyła drużyna juniorek młodszych w składzie: Zuzanna Peek, Iga Góralczyk, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Najlepsza okazała się także sztafeta Aqua Sport młodziczek starszych, która zwyciężyła w następującym składzie: Sandra Blok, Marcelina Bławat, Dominika Peek i Wiktoria Lellek. Ze złotych medali cieszyli się najmłodsi chłopcy wśród młodzików, a popłynęli w składzie: Tymoteusz Klasa, Szymon Hinc, Arkadiusz Sędzicki i Aleks Męczykowski. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszyscy zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe wyniki w większości startów.

Teraz przed zawodnikami wyjazd do Kędzierzyna Koźla, gdzie 23 kwietnia powalczą w GP Polski w Ratownictwie Wodnym. Drużyna Aqua Sport poszukuje sponsorów na wyjazdy krajowe, bo koszty wynajmu busa znacznie przekraczają możliwości finansowe klubu. Jednocześnie klub bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc firmie Kruszywa Polskie i Hoch Systemy Kominowe, bo to dzięki tym firmom są możliwe wyjazdy na zawody krajowe.

Komplet wyników: http://livetiming.pl/contest/43dfb1d0-3919-41d9-8920-cb0da98024fe

Nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej