Aktualności

Udana inauguracja Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego 2022 w wykonaniu zawodników KS Aqua Sport

10 kwietnia 2022 roku w Redzie rozpoczęła się rywalizacja zawodników w sportowym ratownictwie wodnym w ramach Pomorskiej Ligi Ratownictwa Wodnego. Podczas zawodów w Aquaparku w Redzie rozegrano 3 konkurencje indywidualne (100m ratowanie manekina w płetwach, 50m holowanie manekina i 50/100/200m z przeszkodami) oraz sztafetę 4x50m z przeszkodami.

Od roku 2022 do rywalizacji dołączono grupę wiekową 10-11 lat, lecz ta grupa ma konkurencje krótsze, a zamiast manekina holuje 2 krążki hokejowe. W zawodach wystartowało 122 zawodników i zawodniczek zarówno z Pomorza(Gdańskie Ratownictwo Wodne, KS Aqua Sport Kościerzyna, Shark Team Słupsk, Słupskie WOPR, TRI-SEA Mewa Władysławowo-Pucki WOPR, WOPR Wejherowo, WOPR Wejherowo- Rumia i jedna zawodniczka z Gdańska) oraz Pływamy i Ratujemy Ustronie Morskie, WOPR Koszalin i WOPR-OS w Ostrołęce.

Do rywalizacji w tym roku przystąpił niedawno utworzony KS Aqua Sport Kościerzyna, który przejął schedę po Kaszubskim WOPR i zamierza kontynuować osiągnięcia w sportowym ratownictwie wodnym. Do rywalizacji przystąpiło 22 zawodników KS Aqua Sport (11 debiutantów), którzy już w pierwszej konkurencji wywalczyli 8 medali. Ze złotego medalu wśród młodziczek (10-11 lat) cieszyła się Monika Zarach, a brąz zdobyła Nina Kucharska, natomiast wśród młodzików srebro wywalczył Arkadiusz Sędzicki, a brąz Aleks Męczykowski.

Rewelacyjnie wyglądało podium wśród młodziczek starszych (12-13 lat), ponieważ zostało zdominowane przez zawodniczki Aqua Sport;  złoto wywalczyła Wiktoria Lellek, srebro Dominika Peek, a brąz Marcelina Bławat. Swój nowy rekord życiowy (1:12,26) ustanowiła Daria Freda (juniorka 16-18 lat), co pozwoliło jej na wywalczenie srebrnego medalu w tej konkurencji. W drugiej konkurencji ponownie wśród młodziczek złoto wywalczyła Monika Zarach, Dominika Peek ponownie stanęła na 2 miejscu podium młodziczek starszych, natomiast wśród juniorek 3 miejsce z kolejnym rekordem życiowym (45,26) wywalczyła Daria Freda. Natomiast wśród młodzików na 2 miejscu ukończył Aleks Męczykowski, a wspaniały rekord życiowy wśród młodzików starszych ustanowił Filip Komar, który pewnie zwyciężył z czasem 43,95.

W ostatniej konkurencji indywidualnej, czyli pływanie z przeszkodami wśród młodziczek ponownie pewnie zwyciężyła Monika Zarach, wśród młodziczek starszych na 2 pozycji ukończyła Wiktoria Lellek, a wśród juniorek młodszych na 3 miejscu podium stanęła Anna Szybalska. W konkurencji sztafetowej zwyciężyła drużyna juniorek młodszych w składzie: Zuzanna Peek, Iga Góralczyk, Anna Tarnowska i Anna Szybalska. Najlepsza okazała się także sztafeta Aqua Sport młodziczek starszych, która zwyciężyła w następującym składzie: Sandra Blok, Marcelina Bławat, Dominika Peek i Wiktoria Lellek. Ze złotych medali cieszyli się najmłodsi chłopcy wśród młodzików, a popłynęli w składzie: Tymoteusz Klasa, Szymon Hinc, Arkadiusz Sędzicki i Aleks Męczykowski. Najważniejszy jest jednak fakt, że wszyscy zawodnicy poprawili swoje dotychczasowe wyniki w większości startów.

Teraz przed zawodnikami wyjazd do Kędzierzyna Koźla, gdzie 23 kwietnia powalczą w GP Polski w Ratownictwie Wodnym. Drużyna Aqua Sport poszukuje sponsorów na wyjazdy krajowe, bo koszty wynajmu busa znacznie przekraczają możliwości finansowe klubu. Jednocześnie klub bardzo dziękuje za dotychczasową pomoc firmie Kruszywa Polskie i Hoch Systemy Kominowe, bo to dzięki tym firmom są możliwe wyjazdy na zawody krajowe.

Komplet wyników: http://livetiming.pl/contest/43dfb1d0-3919-41d9-8920-cb0da98024fe

Nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej