Aktualności

Umowy na remonty nawierzchni gminnych dróg

Za nami podpisanie umów z wykonawcami remontów dwóch dróg gminnych od krajowej 20 w kierunku Łubiany i Szarloty. Realizacja tych inwestycji (planowana na ten rok) jest możliwa dzięki zdobyciu 50% dotacji z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

W pierwszej kolejności wojewoda pomorski sygnował umowy na dofinansowanie, teraz przyszedł czas na podpisanie umów z wykonawcami.

Najtańszą ofertę na remont 1.61 km drogi gminnej nr 187068G  na odcinku Dk20-Łubiana (ul. Kaszubska) zaproponowały Usługi Transportowe, Ziemne, Melioracyjne i Ogólnobudowlane Henryk Czarnowski z Kalisza. Zwycięska propozycja opiewa na kwotę 918 223,49 zł brutto.

W kwestii remontu mierzącego 0.91 km łącznika między drogą krajową nr 20 a drogą powiatową Kościerzyna-Wdzydze w kierunku Szarloty, najkorzystniejszą ofertę złożyła firma Colas Polska Sp. z o.o.  z siedzibą w Palędziach. Wykonawca zrealizuje remont za 864 584,27 zł brutto.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej