Aktualności

Uroki czekania na kaszubskich przystankach

30 września 2022 r. odbyło się oficjalne podsumowanie projektu „Uroki czekania”. Projekt Stowarzyszenia Kaszubski Azymut dofinansowany został z funduszu Akumulator Społeczny, a realizowany był we współpracy ze Szkołą Podstawową w Wielkim Podlesiu. Polegał on na odświeżeniu i ozdobieniu wiat przystankowych znajdujących się na trasie dowozu uczniów do szkoły.

Wzory, szkice i malowanie przystanków nadzorowała Angelika Szulfer (Farwa).

Projekt był wyjątkowy, obejmował zasięgiem 5 miejscowości, 9 przystanków, ponad 30 wolontariuszy – uczniów i rodziców, ponad 100 godzin pracy.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

Po oficjalnym przecięciu wstęgi na przystanku w Wielkim Podlesiu, zaproszeni goście, rodzice i uczniowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany w szkole.

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej