Aktualności

Uroki czekania na kaszubskich przystankach

30 września 2022 r. odbyło się oficjalne podsumowanie projektu „Uroki czekania”. Projekt Stowarzyszenia Kaszubski Azymut dofinansowany został z funduszu Akumulator Społeczny, a realizowany był we współpracy ze Szkołą Podstawową w Wielkim Podlesiu. Polegał on na odświeżeniu i ozdobieniu wiat przystankowych znajdujących się na trasie dowozu uczniów do szkoły.

Wzory, szkice i malowanie przystanków nadzorowała Angelika Szulfer (Farwa).

Projekt był wyjątkowy, obejmował zasięgiem 5 miejscowości, 9 przystanków, ponad 30 wolontariuszy – uczniów i rodziców, ponad 100 godzin pracy.

Wszystkim zaangażowanym serdecznie dziękujemy!!!

Po oficjalnym przecięciu wstęgi na przystanku w Wielkim Podlesiu, zaproszeni goście, rodzice i uczniowie udali się na słodki poczęstunek, przygotowany w szkole.

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Jubileusz 50 lat małżeństwa

Medal za Długoletnie Pożycie Małżeńskie stanowi nagrodę dla osób, które przeżyły co najmniej 50 lat w jednym związku małżeńskim. Przyznaje go Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej. 7 grudnia w imieniu Prezydenta RP Wójt Grzegorz Piechowski wręczył medale parom zamieszkującym Gminę Kościerzyna.

Więcej

Mikołajki w szkole w Niedamowie

6 grudnia cała społeczność szkoły w Niedamowie przyszła ubrana na czerwono. W radosnych nastrojach i z uśmiechem na twarzy uczniowie i nauczyciele przywitali dobrego ducha szkoły – Panią Sołtys Niedamowa. Każde grzeczne dziecko otrzymało słodki upominek od Pani Danuty Szczepańskiej. 

Więcej