Aktualności

kolaż zdjęć z prac malowania przystanków

Uroki czekania na kaszubskich przystankach

Wiosną Stowarzyszenie Kaszubski Azymut wyszło z inicjatywą odświeżenia i ozdobienia przystanków gminnych na których uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu czekają na autobus. Pomysł spotkał się z poparciem szkoły, uczniów i ich Rodziców, którzy czynnie włączyli się w jego realizację, pomimo rozpoczynających się wakacji.

W realizację włączyła się również Angelika Szulfer (Farwa), która jest autorką wzoru haftu wdzydzkiego, jaki zdobi przystanki. 

W ramach projektu od początku lata ozdobiono 8 przystanków w Nowej Kiszewie, Małym Podlesiu, Nowym Podlesiu i Sarnowach. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Pod koniec lata odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu. 

Projekt „Uroki czekania” został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej