Aktualności

kolaż zdjęć z prac malowania przystanków

Uroki czekania na kaszubskich przystankach

Wiosną Stowarzyszenie Kaszubski Azymut wyszło z inicjatywą odświeżenia i ozdobienia przystanków gminnych na których uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu czekają na autobus. Pomysł spotkał się z poparciem szkoły, uczniów i ich Rodziców, którzy czynnie włączyli się w jego realizację, pomimo rozpoczynających się wakacji.

W realizację włączyła się również Angelika Szulfer (Farwa), która jest autorką wzoru haftu wdzydzkiego, jaki zdobi przystanki. 

W ramach projektu od początku lata ozdobiono 8 przystanków w Nowej Kiszewie, Małym Podlesiu, Nowym Podlesiu i Sarnowach. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Pod koniec lata odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu. 

Projekt „Uroki czekania” został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej