Aktualności

kolaż zdjęć z prac malowania przystanków

Uroki czekania na kaszubskich przystankach

Wiosną Stowarzyszenie Kaszubski Azymut wyszło z inicjatywą odświeżenia i ozdobienia przystanków gminnych na których uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu czekają na autobus. Pomysł spotkał się z poparciem szkoły, uczniów i ich Rodziców, którzy czynnie włączyli się w jego realizację, pomimo rozpoczynających się wakacji.

W realizację włączyła się również Angelika Szulfer (Farwa), która jest autorką wzoru haftu wdzydzkiego, jaki zdobi przystanki. 

W ramach projektu od początku lata ozdobiono 8 przystanków w Nowej Kiszewie, Małym Podlesiu, Nowym Podlesiu i Sarnowach. Pomysł spotkał się z bardzo pozytywnymi komentarzami. Pod koniec lata odbędzie się oficjalne podsumowanie projektu. 

Projekt „Uroki czekania” został dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO”. 

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

V BIESIADA SENIORÓW Gminy Kościerzyna w Loryńcu

W środę, 10 sierpnia 2022 r. w Loryńcu miała miejsce jubileuszowa, bo piąta już z kolei Biesiada Seniorów Gminy Kościerzyna. Udaną imprezę pod patronatem wójta Grzegorza Piechowskiego zorganizowali: Zakład Sportu, Kultury i Turystyki z dyrektorem Grzegorzem Daszkowskim, Rada Seniorów z przewodniczącą Elżbietą Brzezińską oraz wiceprzewodniczącą Ewą Nowak, Koło Gospodyń Wiejskich z prezes i sołtys Bernardą Pellowską. Oprócz wyżej wymienionych uczestników V Biesiady wspierali zawsze życzliwa seniorom sekretarz Katarzyna Knopik i zastępca wójta Grzegorz Świtała. O rozmachu imprezy świadczy wielka ilość osób przybyłych do Loryńca, bo ponad 300 seniorów.

Więcej

Za nami 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci

Uśmiech na twarzach dzieci i duma w sercach rodziców, tak można najprościej podsumować 1 PORCELANOWY BIEG dla dzieci, który odbył się w dniu 11 sierpnia na stadionie sportowym w Łubianie.

Więcej

Rodzinne Spływy Kajakowe w Sołectwie Czarlina

Na przełomie lipca i sierpnia, jak co roku w ramach wspólnej integracji oraz aktywnego niedzielnego wypoczynku, z inicjatywy sołtysa Czarliny organizowany jest spływ kajakowy na terenie kompleksów wodnych gminy Kościerzyna. Tegoroczny ze względu na dużą ilość chętnych rozłożono na dwa dni w odstępie dwutygodniowym.

Więcej