Aktualności

Usuwanie folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej – edycja 2023

Gmina Kościerzyna po raz kolejny w ramach dofinansowania z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki w Warszawie realizowała zbiórkę folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z działalności rolniczej prowadzonej na terenie gminy Kościerzyna.

W dniach 18 i 19 października 2023 roku prowadzona była w Gostomiu zbiórka odpadów pochodzących z działalności rolniczej (folie rolnicze, siatki i sznurki do owijania balotów, opakowań po nawozach i typu Big Bag). Właściciele, użytkownicy wieczyści lub zarządcy nieruchomości rolnych z gminy Kościerzyna, na których znajdują się wyroby z folii rolniczych i innych odpadów pochodzących z prowadzonej przez nich działalności rolniczej. Rolnicy, którzy złożyli wcześniej deklaracje mogli oddawać folie rolnicze, siatki i sznurki do owijania balotów, opakowania po nawozach oraz opakowania typu Big Bag. W ramach programu udało się odebrać odpady od 59 podmiotów posiadających grunty rolne na terenie gminy Kościerzyna. Ilość odebranych i zagospodarowanych odpadów łącznie wyniosła 28,48 ton, a koszt realizacji zadania wyniósł 14.764,03 zł.

Odpady odebrane przez wykonawcę zostały przetransportowane do zakładu w Tczewie celem ich dalszego przetworzenia. Dzięki dofinansowaniu rolnicy bezpłatnie mogli oddawać odpady i nie ponosili żadnych dodatkowych kosztów. Koszt podatku VAT, z uwagi na fakt iż nie mógł być kosztem kwalifikowanym został poniesiony przez Gminę Kościerzyna.

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej