Aktualności

Uwaga! Utrudnienia drogowe w Łubianie

Rozpoczął się remont drogi gminnej w miejscowości Łubiana, ul. Kaszubskiej w kierunku drogi krajowej nr 20. Obecnie prowadzone są prace przygotowawcze polegające na zbiórce poboczy. Już na tym etapie mogą wystąpić czasowe zmiany organizacji ruchu, o których są Państwo informowani umieszczonymi znakami drogowymi.

Wykonawca planuje położenie nowej nawierzchni asfaltowej jednocześnie na całej szerokości drogi, co będzie wiązało się z całkowitą blokadą drogi i potrzebą objazdu m.in. ul. Kościerską do drogi krajowej nr 20.

O terminie będziemy Państwa informować.

Za utrudnienia przepraszamy i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej