Aktualności

na zdjęciu uczestnicy Rajdu Drzymalitów

V Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie

Za nami kolejny Rajd pieszo-rowerowy trasą Kaszubskich Drzymalitów. Celem, jak zawsze było integrowanie lokalnej społeczności i propagowanie aktywnego stylu życia. 

Rowerzyści i grupa nordic walking ok. godz.15:00, po uprzednim zapisaniu się i zapoznaniu z regulaminem oraz otrzymaniu wody, słodkiego wafelka i mapki wyruszyli na czele z instruktorami Romanem Repińskim, Marcinem Wantoch Rekowskim z Klubu KS Skorzewo i Marią Pobłocką Aktywną Kaszubką, która poprowadziła grupę z Klubu Nordic Walking – Kościerzyna. Trasa prowadziła przez Fingrową Hutę, Wieprznicę, Częstkowo i zakończyła się w Skorzewie. Na mecie po wręczeniu medali, przywitaniu przybyłych gości i mieszkańców,  rozpoczął się festyn rodzinny, który dzięki sponsorom i naszym partnerom zgromadził licznych mieszkańców –  rodziny, turystów i gości.

Po rajdzie wyłoniono najstarszego i najmłodszego uczestnika, którzy otrzymali nagrody.

Nie zabrakło też licznych atrakcji, jedną z nich był zjazd pojazdów, przybyli  motocykliści z Moto Kociewie Cruiseriders MC Poland, którzy zaprezentowali elementy ratownictwa medycznego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też samochody ciężarowe, osobowe – sportowe i retro oraz ciągniki rolnicze. Wszystko to było dzięki Firmie Repiński Transport i Firmie Marlep Trans, za co bardzo dziękujemy p. Marcinowi Racy.

Dla dzieci przygotowane były liczne atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, darmowe dmuchańce, warsztaty prowadzone przez Aktywne Kaszubki, wata cukrowa, dla rodzin była przejażdżka konna po okolicy Skorzewa oraz poczęstunek: kawa, ciasto i kiełbaski z grilla przygotowane przez Seniorów. Występy artystyczne w wykonaniu miejscowych dzieci i Seniorów umiliły czas i dziękujemy im za to, a mianowicie: Roksanie Głodowskiej, Oldze Tomaczkowskiej, Idze Dębickiej i Marcelinie Żywickiej, Natanielowi Gałazin, Ewie Nowak przewodniczącej Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Urszuli Formeli Aktywnej Kaszubce za przygotowany wiersz, który zobrazował krótką historię Drzymalitów i zachęcił do zapoznania się z wystawą udostępnioną przez Krzysztofa Jażdżewskiego dyrektora Muzeum Ziemi Kościerskiej. Na koniec  Sołtys wsi zaprosił wszystkich do zabawy tanecznej przy zespole muzycznym ,,Zwariowani”.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji Rajdu, naszym partnerom: Kołu Emerytów, Rencistów i Inwalidów, KS Skorzewo, OSP Skorzewo, Radnym, LOT Serce Kaszub oraz Gminie Kościerzyna – dofinansowanie ze środków publicznych, a projekt realizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi.

Podziękowania też kierujemy do sponsorów: Adela i Marcin Raca, Danuta i Marian Seyda KCE Vademecum, Bercik Masaż Robert Dębicki, NANDRUK reklamy z rozmachem, Mirela i Bartłomiej  Politowicz, Cukiernia ,,Maja”, Rafał Meier, Malwa z Kaszub.

Dziękują: Sołtys Skorzewa Sebastian Kiełpin wraz ze Stowarzyszeniem ,,Aktywni Kaszubi”-Skorzewo.”

Nadesłane przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej