Aktualności

na zdjęciu uczestnicy Rajdu Drzymalitów

V Rajd Kaszubskich Drzymalitów w Skorzewie

Za nami kolejny Rajd pieszo-rowerowy trasą Kaszubskich Drzymalitów. Celem, jak zawsze było integrowanie lokalnej społeczności i propagowanie aktywnego stylu życia. 

Rowerzyści i grupa nordic walking ok. godz.15:00, po uprzednim zapisaniu się i zapoznaniu z regulaminem oraz otrzymaniu wody, słodkiego wafelka i mapki wyruszyli na czele z instruktorami Romanem Repińskim, Marcinem Wantoch Rekowskim z Klubu KS Skorzewo i Marią Pobłocką Aktywną Kaszubką, która poprowadziła grupę z Klubu Nordic Walking – Kościerzyna. Trasa prowadziła przez Fingrową Hutę, Wieprznicę, Częstkowo i zakończyła się w Skorzewie. Na mecie po wręczeniu medali, przywitaniu przybyłych gości i mieszkańców,  rozpoczął się festyn rodzinny, który dzięki sponsorom i naszym partnerom zgromadził licznych mieszkańców –  rodziny, turystów i gości.

Po rajdzie wyłoniono najstarszego i najmłodszego uczestnika, którzy otrzymali nagrody.

Nie zabrakło też licznych atrakcji, jedną z nich był zjazd pojazdów, przybyli  motocykliści z Moto Kociewie Cruiseriders MC Poland, którzy zaprezentowali elementy ratownictwa medycznego. Ogromnym zainteresowaniem cieszyły się też samochody ciężarowe, osobowe – sportowe i retro oraz ciągniki rolnicze. Wszystko to było dzięki Firmie Repiński Transport i Firmie Marlep Trans, za co bardzo dziękujemy p. Marcinowi Racy.

Dla dzieci przygotowane były liczne atrakcje, m.in. konkursy z nagrodami, darmowe dmuchańce, warsztaty prowadzone przez Aktywne Kaszubki, wata cukrowa, dla rodzin była przejażdżka konna po okolicy Skorzewa oraz poczęstunek: kawa, ciasto i kiełbaski z grilla przygotowane przez Seniorów. Występy artystyczne w wykonaniu miejscowych dzieci i Seniorów umiliły czas i dziękujemy im za to, a mianowicie: Roksanie Głodowskiej, Oldze Tomaczkowskiej, Idze Dębickiej i Marcelinie Żywickiej, Natanielowi Gałazin, Ewie Nowak przewodniczącej Koła Emerytów, Rencistów i Inwalidów oraz Urszuli Formeli Aktywnej Kaszubce za przygotowany wiersz, który zobrazował krótką historię Drzymalitów i zachęcił do zapoznania się z wystawą udostępnioną przez Krzysztofa Jażdżewskiego dyrektora Muzeum Ziemi Kościerskiej. Na koniec  Sołtys wsi zaprosił wszystkich do zabawy tanecznej przy zespole muzycznym ,,Zwariowani”.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za pomoc w organizacji Rajdu, naszym partnerom: Kołu Emerytów, Rencistów i Inwalidów, KS Skorzewo, OSP Skorzewo, Radnym, LOT Serce Kaszub oraz Gminie Kościerzyna – dofinansowanie ze środków publicznych, a projekt realizowany przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi.

Podziękowania też kierujemy do sponsorów: Adela i Marcin Raca, Danuta i Marian Seyda KCE Vademecum, Bercik Masaż Robert Dębicki, NANDRUK reklamy z rozmachem, Mirela i Bartłomiej  Politowicz, Cukiernia ,,Maja”, Rafał Meier, Malwa z Kaszub.

Dziękują: Sołtys Skorzewa Sebastian Kiełpin wraz ze Stowarzyszeniem ,,Aktywni Kaszubi”-Skorzewo.”

Nadesłane przez Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej