Aktualności

VI Rajd szlakiem Kaszubskich Drzymalitów za nami

W niedzielę 18.06.2023 r. w Centrum Sportu i Rekreacji w Skorzewie witaliśmy mieszkańców, całe rodziny i przybyłych z okolic miłośników sportu.

Liczna grupa, bo aż ok.190 osób, po błogosławieństwie Bożym udzielonym przez ks. Proboszcza Aleksandra Dziadowicza wyruszyła w trasę, która prowadziła przez Fingrową Hutę, Wieprznicę, Owśnice, Częstkowo z powrotem do Skorzewa. Naszym zamierzeniem jest promowanie Skorzewa i malowniczych stron, które prowadzą do miejsc, gdzie żyli i walczyli o swoje miejsce na ziemi podczas zaborów nasi kaszubscy Drzymalici A.i F. Peplińscy. W niedzielę mieliśmy okazję poznać dużą grupę potomków A.i F. Peplińskich, których przywitał i omówił krótką historię p. Marian Seyda. Przybyła również Dyrektor Zespół Szkół w Skorzewie p. Maria Czekaj oraz Dyrektor Muzeum Ziemi Kościerskiej p. Krzysztof Jażdżewski z rodziną.

Dziękujemy uczniom ze szkoły w Skorzewie oraz Członkom Związku emerytów i Rencistów z naszej miejscowości za piękne występy artystyczne.

Po rajdzie, jak zawsze był festyn rodzinny z konkurencjami, przejażdżką bryczką konną , warsztatami kaszubskimi dla dzieci, spotkaniem z DOBRYM Dietetykiem oraz zabawą taneczną. Nagrodzeni również zostali najmłodsi i najstarsi uczestnicy Rajdu. Nasza mieszkanka Patrycja Waiher-Maliszewska promowała swoją książkę ,,Ochrona niematerialnego dziedzictwa kultury na przykładzie Kaszub”.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji Rajdu: KS -Skorzewo, OSP Skorzewo, Koło Emerytów Rencistów i Inwalidów Skorzewo. Dziękujemy partnerom: Gmina Kościerzyna, Zakład Sportu i Turystyki Kościerzyna, LOT Serce Kaszub. Dziękujemy sponsorom: Usługi Transportowe-W.i J.Makurat, KCE Vademecum-D.i M.Seyda, Cukiernia ,,Maja” M.i S. Czaja, Masaż -R. Dębicki Bercik, Poli -Gastro M.i B. Politowicz.

Organizatorzy: Sołtys Skorzewa z Radą sołecką, Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi oraz Radni.

Projekt przygotowany przez Stowarzyszanie Aktywni Kaszubi, a finansowany ze środków publicznych Gminy Kościerzyna.

Nadesłane: Stowarzyszenie Aktywni Kaszubi

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej