Aktualności

VIII turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej

VIII turnus Dobrowolnej Zasadniczej Służby Wojskowej to ponad 8200 żołnierzy szkolących się w całym kraju. Jest to rekordowa liczba uczestników, którzy w tym roku postanowili zasilić szeregi Wojska Polskiego.

Podczas szkolenia podstawowego żołnierze szkolą się m.in. z taktyki, zasad strzelania, pomocy przedmedycznej, korespondencji radiowej, wychowania fizycznego i wielu innych rzeczy potrzebnych na polu walki. Poza służbą w „dobrowolnej” Wojsko Polskie to również:

– zawodowa służba wojskowa;

– terytorialna służba wojskowa;

– rezerwa aktywna;

– szkolnictwo wojskowe.

Możliwości służenia w polskiej armii jest naprawdę sporo. To różnego rodzaju przeszkolenia wojskowe takie jak:

– legia akademicka;

– kursy przeszkolenia kadr rezerwy;

– program „Trenuj jak żołnierz”

oraz wiele innych.

W przypadku zainteresowania zapraszamy serdecznie do kontaktu pod nr tel. 261 213 330 lub osobiście – Trakt św. Wojciecha 253.

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej