Aktualności

W Kornem świętowano Dzień Dziecka

Dzięki miłym sponsorom w dniu 1 czerwca 2023 r. na stadionie sportowym w Kornem odbył się pełen atrakcji Festyn Dnia Dziecka.

Z tej okazji przybyło dużo dzieci, jak również ich rodzice/opiekunowie. Przygotowano dla nich wiele atrakcji między innymi; dmuchańce, zjeżdżalnie – gdzie najmłodsi mieli okazję się wyszaleć, dzieci mogły brać udział w strzelaniu do puszek, był pokaz strażacki – gdzie najmłodsi nasi mieszkańcy przy pomocy strażaków mogli uczestniczyć w ćwiczeniach/akcji gaszenia pożaru, trzymając wąż.

Oczywiście, że w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkości, maluszki częstowały się różnymi łakociami, sokami, lodami itp. Dużą atrakcją było to, że nawet łakocie spadały z nieba, bo nad stadionem krążył samolot i zrzucał cukierki. Również rodzice/opiekunowie mogli się częstować gorącą kawą/herbatą i słodkim pączkiem.

Do wspólnej zabawy swoich najmłodszych mieszkańców zaprosił i przygotował imprezę sołtys wraz z Radą Sołecką.

Nadesłane z Sołectwa Korne

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej