Aktualności

W Kornem świętowano Dzień Dziecka

Dzięki miłym sponsorom w dniu 1 czerwca 2023 r. na stadionie sportowym w Kornem odbył się pełen atrakcji Festyn Dnia Dziecka.

Z tej okazji przybyło dużo dzieci, jak również ich rodzice/opiekunowie. Przygotowano dla nich wiele atrakcji między innymi; dmuchańce, zjeżdżalnie – gdzie najmłodsi mieli okazję się wyszaleć, dzieci mogły brać udział w strzelaniu do puszek, był pokaz strażacki – gdzie najmłodsi nasi mieszkańcy przy pomocy strażaków mogli uczestniczyć w ćwiczeniach/akcji gaszenia pożaru, trzymając wąż.

Oczywiście, że w tym dniu nie mogło zabraknąć słodkości, maluszki częstowały się różnymi łakociami, sokami, lodami itp. Dużą atrakcją było to, że nawet łakocie spadały z nieba, bo nad stadionem krążył samolot i zrzucał cukierki. Również rodzice/opiekunowie mogli się częstować gorącą kawą/herbatą i słodkim pączkiem.

Do wspólnej zabawy swoich najmłodszych mieszkańców zaprosił i przygotował imprezę sołtys wraz z Radą Sołecką.

Nadesłane z Sołectwa Korne

Aktualności

Siła kobiecości

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie przygotował i zrealizował projekt socjalny pt. „Siła kobiecości”.  Autorami projektu byli pracownicy socjalni: Joanna Czapla, Aleksandra Gierłachowska i Joanna Turzyńska. Projekt obejmował zorganizowanie dwóch spotkań dla kobiet z terenu Naszej Gminy.

Więcej

Informacja GOPS

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje o zmianie ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy w związku z konfliktem zbrojnym na terytorium tego państwa (Dz. U 2024 poz.854 ), w której został wykreślony art.13 na podstawie, którego przyznawane było świadczenie pieniężne dla osób, rodzin, które przyjęły do swoich domów obywateli Ukrainy.

Więcej