Aktualności

W służbie prawu – warsztaty w Niedamowie

Dnia 08.05.2023 r. w szkole w Niedamowie zostały przeprowadzone warsztaty w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego Służby Więziennej związane z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Podczas zajęć uczniowie klas VI-VIII dowiedzieli się m.in. od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie w więzieniu oraz praca w Służbie Więziennej. Spotkanie zakończyło się wręczeniem certyfikatu udziału w programie, który odebrała dyrektor szkoły.

Nadesłane ze szkoły w Niedamowie

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej