Aktualności

W szkole w Niedamowie dużo się dzieje!

Warsztaty z kaszubską sztuką ludową, spotkanie z policjantem i poszukiwanie prezentów od Zajączka to tylko niektóre z wydarzeń, jakie miały ostatnio miejsce w szkole podstawowej w Niedamowie.

Warsztaty w ramach zajęć z języka kaszubskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach zajęć z języka kaszubskiego. W tym roku odwiedziła nas Pani Marta, która stworzyła wraz z uczniami różne zajączki i baranki, które na pewno będą piękną dekoracją domu na Święta Wielkanocne. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonywaną przez siebie pracę. Oprócz zajączków i baranków uczniowie wyklejali także jajka metodą  decoupage. 

Policjanci u najmłodszych

Dnia 5 kwietnia w klasie 0 i w punkcie przedszkolnym gościli policjanci, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na drogach. Przedszkolaki otrzymały odblaski oraz kolorowy plakat przypominający o bezpieczeństwie.

Zajączek w szkole i w przedszkolu

W czasie rekolekcji nasi uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali od Pani Danuty Szczepańskiej (Sołtys i Radnej Niedamowa) wielkanocne paczki ze słodkościami. Najmłodsze dzieci podarunek musiały odszukać w przedszkolnym ogrodzie. Było wiele zabawy, ale i emocji związanych z poszukiwaniami. Serdecznie dziękujemy za ten szczodry gest i pamięć o naszej szkole!

Nadesłane: M. Smuczyńska

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej