Aktualności

W szkole w Niedamowie dużo się dzieje!

Warsztaty z kaszubską sztuką ludową, spotkanie z policjantem i poszukiwanie prezentów od Zajączka to tylko niektóre z wydarzeń, jakie miały ostatnio miejsce w szkole podstawowej w Niedamowie.

Warsztaty w ramach zajęć z języka kaszubskiego

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w warsztatach w ramach zajęć z języka kaszubskiego. W tym roku odwiedziła nas Pani Marta, która stworzyła wraz z uczniami różne zajączki i baranki, które na pewno będą piękną dekoracją domu na Święta Wielkanocne. Wszyscy uczestnicy warsztatów wykazali się dużą kreatywnością i zaangażowaniem w wykonywaną przez siebie pracę. Oprócz zajączków i baranków uczniowie wyklejali także jajka metodą  decoupage. 

Policjanci u najmłodszych

Dnia 5 kwietnia w klasie 0 i w punkcie przedszkolnym gościli policjanci, którzy przypomnieli dzieciom zasady bezpieczeństwa na drogach. Przedszkolaki otrzymały odblaski oraz kolorowy plakat przypominający o bezpieczeństwie.

Zajączek w szkole i w przedszkolu

W czasie rekolekcji nasi uczniowie oraz przedszkolaki otrzymali od Pani Danuty Szczepańskiej (Sołtys i Radnej Niedamowa) wielkanocne paczki ze słodkościami. Najmłodsze dzieci podarunek musiały odszukać w przedszkolnym ogrodzie. Było wiele zabawy, ale i emocji związanych z poszukiwaniami. Serdecznie dziękujemy za ten szczodry gest i pamięć o naszej szkole!

Nadesłane: M. Smuczyńska

Aktualności

Wykazanie do dzierżawy

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z  art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2023 r. poz. 344 ze zm.) wykazuje do dzierżawy nieruchomości

Więcej

Méster Bëlnégò Czëtaniô 2023

W dniu 27 listopada w Szkole Podstawowej w Nowym Klinczu odbyły się gminne eliminacje konkursu czytania w języku kaszubskim Méster Bëlnégò Czëtaniô. Udział wzięło 48 uczniów ze szkół działających na terenie gminy Kościerzyna.

Więcej