Aktualności

Warsztaty profilaktyczne w Skorzewie

Dnia 26 października 2021r. roku   w Zespole Szkół w Skorzewie zorganizowano cykl  warsztatów profilaktycznych z zakresu uzależnień, które skierowane były do uczniów klas  IV-VIII, a poprowadziła p.Urszula Szyca-Modras (terapeuta uzależnień z wieloletnim stażem).

Celem warsztatów profilaktycznych  było przekazanie uczniom informacji  na temat zachowań  ryzykownych, które często występują u współczesnej młodzieży.  Uczniowie poprzez rozmowę i pracę w grupach poszerzyli i usystematyzowali swoją wiedzę na temat substancji psychoaktywnych. Zwrócono uwagę na fakt, że młodzi ludzie bardzo  szybko uzależniają się od substancji psychoaktywnych.   Wyjaśniono,  czym jest uzależnienie i jak się objawia. Uczestnicy zostali zapoznani również   z   problemem uzależnienia od narkotyków, dopalaczy, alkoholu, papierosów, e-papierosów, gier komputerowych, nadużywania telefonu komórkowego. Dowiedzieli się, jakie pułapki czyhają na nich w kontakcie z narkotykami i dopalaczami.  Spotkanie było okazją do rozmowy  o tym dlaczego młodzi ludzie sięgają po dopalacze i  narkotyki.  Uczniowie nabyli podstawową wiedzę i umiejętności w zakresie komunikacji i zachowań asertywnych poprzez pracę nad zwiększeniem świadomości siebie: swoich uczuć,  postaw, wartości, sposobów funkcjonowania w grupie.

Szczególnie istotne znaczenie miało przekazanie ważnych  informacji na temat zachowań asertywnych i korzyści płynących z ich stosowania w codziennym życiu.

Mamy nadzieję, że warsztaty spełniły oczekiwania naszych uczniów i przyczynią się do podejmowania przez nich rozsądnych i  przemyślanych decyzji w przyszłości.

Warsztaty finansowane w ramach realizacji programu „Wsparcie specjalistyczne programów profilaktycznych w szkole”.

Aktualności

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

W środę 1 grudnia 2021r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Do Urzędu Gminy zaproszono wszystkich stypendystów, jednak aby ograniczyć ryzyko zakażenia koronawirusem nagrody wręczano w mniejszych grupach i zgodnie z zasadami sanitarnymi.

Więcej

Nikoś Miętki z Małego Podlesia potrzebuje naszej pomocy

Nikodem Miętki przyszedł na świat 27.03.2020r. Radość rodziców nie miała końca, tak długo czekali na pierwsze spotkanie ze swoim synkiem. Niestety, szczęście trwało tylko krótki moment. Chwilę później świat im się zawalił, bo u Nikosia stwierdzono niedorozwój prawej ręki i wadę serca.

Więcej