Aktualności

Warsztaty rękodzielnicze w Loryńcu i Wdzydzach

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” zaprasza mieszkańców i turystów na warsztaty dekorowania pierników, tworzenia kwiatów z bibuły i haftu kaszubskiego. Bezpłatne zajęcia odbędą się w Loryńcu i Wdzydzach.

14 lipca słodko zrobi się w sali wiejskiej w Loryńcu, gdzie pani Bogumiła Rogowska poprowadzi warsztaty dekorowania pierników. Zapraszamy w godzinach 18-20.

19 lipca w Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach odbędą się warsztaty haftu kaszubskiego. Zajęcia potrwają od 13.00 do 15.00, poprowadzi je pani Anna Miszczak.

20 lipca również we wdzydzkim Centrum Usług Turystycznych będzie można nauczyć się sztuki tworzenia kwiatów z bibuły. Swoją wiedzą na ten temat podzieli się z uczestnikami pani Bogumiła Bednarek, która bibułkarstwem zajmuje się od dziecka.

Udział w zajęciach jest bezpłatny. Zapisywać się można telefonicznie pod numerem 790-200-211 lub mailowo biuro@lot-sercekaszub.pl. Liczy się kolejność zgłoszeń.

Warsztaty organizowane są w ramach środków pozyskanych z gminy Kościerzyna.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej