Aktualności

Warsztaty Służby Więziennej w szkole w Skorzewie

Dnia 14 marca w szkole w Skorzewie odbyły się warsztaty Służby Więziennej starogardzkiego Aresztu Śledczego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Podczas zajęć uczniowie klas siódmych i ósmych dowiedzieli się od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie oraz praca w więzieniu. Uczniowie mogli uświadomić sobie konsekwencje łamania prawa, co z pewnością będzie przestrogą dla młodzieży, a także zdobyć informacje w kierunku wyboru zawodu.

Mamy nadzieję, że warsztaty zachęcą uczniów do kształtowania swojej przyszłości zgodnie z hasłem programu edukacyjnego „W SŁUZBIE PRAWU”.

Nadesłane: Zespół Szkół w Skorzewie

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej