Aktualności

Warsztaty Służby Więziennej w szkole w Skorzewie

Dnia 14 marca w szkole w Skorzewie odbyły się warsztaty Służby Więziennej starogardzkiego Aresztu Śledczego w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjnego związanego z prewencją przestępstw wśród młodzieży „W SŁUŻBIE PRAWU”.

Podczas zajęć uczniowie klas siódmych i ósmych dowiedzieli się od kiedy i na jakich zasadach można ponosić odpowiedzialność karną, co grozi nieletnim za łamanie prawa, jak wygląda życie oraz praca w więzieniu. Uczniowie mogli uświadomić sobie konsekwencje łamania prawa, co z pewnością będzie przestrogą dla młodzieży, a także zdobyć informacje w kierunku wyboru zawodu.

Mamy nadzieję, że warsztaty zachęcą uczniów do kształtowania swojej przyszłości zgodnie z hasłem programu edukacyjnego „W SŁUZBIE PRAWU”.

Nadesłane: Zespół Szkół w Skorzewie

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej