Aktualności

Warto być aktywnym!

Stowarzyszenie Kaszubski Azymut angażuje dzieci i młodzież do działań na rzecz swojej społeczności. Dostrzega wolontariuszy biorących udział w akcjach na rzecz Stowarzyszenia, a działając często wspólnie ze Szkołą Podstawową w Wielkim Podlesiu, docenia też osoby zaangażowane w pracę Szkolnego Koła Wolontariatu.

Po ponad 3 latach działalności członkowie Stowarzyszenia postanowili złapać oddech, zabierając wolontariuszy na kolonie nad morzem, w podziękowaniu za ich aktywność. W koloniach w Pucku wzięło udział 23 wolontariuszy i 3 wolontariuszy-opiekunów. Było aktywnie, tanecznie, smacznie, kolorowo, a czasem też mokro, szczególnie podczas nauki pływania na SUP-ach.

„Oddech z Azymutem” to projekt Stowarzyszenia Kaszubski Azymut dofinansowany w ramach Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, ze środków Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, w ramach Rządowego Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWEFIO na lata 2021-2023.

Realizacja projektu z taką liczbą uczestników możliwa była dzięki wsparciu naszych darczyńców, którym serdecznie dziękujemy!

Nadesłane przez Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej