Aktualności

Wesołe ferie w Nowym Klinczu – materiał filmowy

Aura tegorocznych ferii jest bardziej wiosenna niż zimowa, ale na szczęście dla najmłodszych: są zimowiska! Zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu, gdzie dzieci mogą w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Arkadiusz Markiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu: Myślę, że zimowisko może się udać obojętnie jaka jest pogoda! Wystarczą chęci, to, że dzieci chcą przyjść do szkoły i bawić się. Pogoda nie ma tutaj większego znaczenia.

Codziennie w zajęciach bierze udział od czterdzieściorga do siedemdziesięciorga dzieci.

Marek Lenc – opiekun: W trakcie tych pięciu dni mamy przygotowane takie atrakcje, które wypracowaliśmy już od kilku lat, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą i bez których sobie nie wyobrażają ferii w szkole. To między innymi turniej w chińczyka, który się teraz rozgrywa. Zajęcia odbywają się w dwóch modułach: dla grup starszych (to są klasy od IV do VIII) są zajęcia sportowe z panem Grzesiem. Uczniowie z grup młodszych, w tym także grupy przedszkolne, uczestniczą w zajęciach plastycznych.

Dzięki takiej ofercie zimowe ferie, nawet te bezśnieżne, mijają dzieciom wesoło i bez nudy.

Anna – uczestniczka ferii: Dzisiaj gramy w chińczyka, wczoraj i przedwczoraj były różne rywalizacje sportowe, a poza tym jest świetna zabawa i fajnie się bawimy. Jest tu bardzo ciekawie, mam tu co robić, a w domu bym się pewnie zanudziła, bo bym siedziała sama. A przyszłam tutaj żeby pobyć ze znajomymi i jakoś się pobawić.

W planach jest jeszcze ognisko z kiełbaskami, zawody sportowe i zajęcia kulinarne. Do końca ferii ma też zostać ukończony ambitny projekt – układanka z tysiąca elementów!

W zeszłym roku uczniowie sprostali podobnemu wyzwaniu i teraz też wygląda na to, że wszystko świetnie się układa. A czasu na odpoczynek przed powrotem na lekcje nie zostało wiele, bo ferie w naszym województwie kończą się 26 stycznia!

Aktualności

O nauce kaszubskiego w Łubianie na Uniwersytecie Gdańskim

Przedstawiciele szkoły w Łubianie mieli niezwykły zaszczyt przedstawić doświadczenia nauki języka kaszubskiego podczas Konferencji naukowo-dydaktycznej „Gôdóm i piszã pò kaszëbskù. Od szkoły podstawowej do matury”. Spotkanie odbyło się 21 września na Uniwersytecie Gdańskim.

Więcej

Nabór uzupełniający na powietrzne pompy ciepła

Przypominamy, że trwa nabór uzupełniający mieszkańców zainteresowanych montażem instalacji powietrznej pompy ciepła do przygotowania ciepłej wody użytkowej przy dofinansowaniu ze środków Unii Europejskiej w ramach działania 10.3.1. Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014 – 2020.

Więcej