Aktualności

Wesołe ferie w Nowym Klinczu – materiał filmowy

Aura tegorocznych ferii jest bardziej wiosenna niż zimowa, ale na szczęście dla najmłodszych: są zimowiska! Zajrzeliśmy do Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu, gdzie dzieci mogą w ciekawy sposób spędzić wolny czas.

Arkadiusz Markiewicz – dyrektor Szkoły Podstawowej w Nowym Klinczu: Myślę, że zimowisko może się udać obojętnie jaka jest pogoda! Wystarczą chęci, to, że dzieci chcą przyjść do szkoły i bawić się. Pogoda nie ma tutaj większego znaczenia.

Codziennie w zajęciach bierze udział od czterdzieściorga do siedemdziesięciorga dzieci.

Marek Lenc – opiekun: W trakcie tych pięciu dni mamy przygotowane takie atrakcje, które wypracowaliśmy już od kilku lat, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczą i bez których sobie nie wyobrażają ferii w szkole. To między innymi turniej w chińczyka, który się teraz rozgrywa. Zajęcia odbywają się w dwóch modułach: dla grup starszych (to są klasy od IV do VIII) są zajęcia sportowe z panem Grzesiem. Uczniowie z grup młodszych, w tym także grupy przedszkolne, uczestniczą w zajęciach plastycznych.

Dzięki takiej ofercie zimowe ferie, nawet te bezśnieżne, mijają dzieciom wesoło i bez nudy.

Anna – uczestniczka ferii: Dzisiaj gramy w chińczyka, wczoraj i przedwczoraj były różne rywalizacje sportowe, a poza tym jest świetna zabawa i fajnie się bawimy. Jest tu bardzo ciekawie, mam tu co robić, a w domu bym się pewnie zanudziła, bo bym siedziała sama. A przyszłam tutaj żeby pobyć ze znajomymi i jakoś się pobawić.

W planach jest jeszcze ognisko z kiełbaskami, zawody sportowe i zajęcia kulinarne. Do końca ferii ma też zostać ukończony ambitny projekt – układanka z tysiąca elementów!

W zeszłym roku uczniowie sprostali podobnemu wyzwaniu i teraz też wygląda na to, że wszystko świetnie się układa. A czasu na odpoczynek przed powrotem na lekcje nie zostało wiele, bo ferie w naszym województwie kończą się 26 stycznia!

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej