Aktualności

Wieści ze szkoły w Niedamowie

26 marca br. szkołę w Niedamowie odwiedził niezwykły gość- zajączek wielkanocny pod postacią radnej i sołtys, pani Danuty Szczepańskiej.

Pani Danka co roku pamięta o słodkich, wielkanocnych upominkach dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Społeczność szkoły serdecznie jej za to dziękuje.

22 marca 2024 r. uczniowie szkoły udali się na mecz siatkówki do Ergo Areny w Gdańskuaby kibicować Gdańskiemu Treflowi, który zmierzył się ze Stalą NysaByła to już 9. edycja konkursu plastycznego “Aktywne Kaszuby”, pt. “Ks. Hilary Jastak jako wzór solidarności międzyludzkiej”. Organizatorem tego wydarzenia było Zrzeszenie Kaszubsko – Pomorskie. Za udział w konkursie uczniowie uczący się języka kaszubskiego otrzymali darmowe wejściówki na mecz. Jest to wydarzenie, które cieszy się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży.

Nadesłane ze szkoły w Niedamowie

Zapraszamy do fotorelacji.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej