Aktualności

Wieści ze szkoły w Wielkim Podlesiu

Uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu nie mogą narzekać na nudę! W ostatnim czasie miał tam miejsce szereg ciekawych wydarzeń: Dzień Jedności Kaszubów, Dzień Świętego Patryka i „Czekoladowy konkurs”.

15 marca zostały ogłoszone wyniki „Czekoladowego konkursu”. W czołówce znalazły się kl.2, 3, 7 oraz oddział przedszkolny. Społeczność uczniowska zebrała ponad 400 czekolad, które zostały przekazane podopiecznym DPS ” Kaszub” w Stawiskach oraz dzieciom z Domu Dziecka w Kościerzynie. Wolontariusze z klas 5 i 6 pięknie zapakowali świąteczne niespodzianki, z którymi 21marca pojechali do Stawisk. Radości starszych osób nie było końca. Cieszyli się oni nie tylko z otrzymanych prezentów, ale przede wszystkim z obecności dzieci i zaprezentowanego programu artystycznego. Gospodarze poczęstowali wszystkich ciastem.
Na pożegnanie niewidoma pensjonariuszka podarowała uczniom własnoręcznie zrobione golfiki. Ponadto szkoła otrzymała podziękowanie z bardzo ważnym przesłaniem „Nie liczy się ile posiadasz, ale ile dajesz innym i jak się z nimi dzielisz”. Wszystkim Rodzicom i Uczniom za zaangażowanie się w tak szczytną akcję bardzo, bardzo dziękujemy.

Be like an Irish – 25 marca w naszej szkole świętowaliśmy Dzień patrona Irlandii, Nigerii oraz fryzjerów – św. Patryka. Poznaliśmy historię jego życia poprzez gry i zabawy językowe.

26 marca świętowaliśmy Dzień Jedności Kaszubów obchodzony 19 marca na pamiątkę pierwszego zapisu nazwy Kaszuby w bulli papieża Grzegorza IX w 1238r. Uroczystości towarzyszyły stroje w barwach flagi kaszubskiej lub z motywami kaszubskimi, muzyka utworów kaszubskich, zarówno folklorystycznych jak i popularnych, do jakiej uczniowie przygotowali choreografię. Wydarzenie sprzyjało integracji międzyoddziałowej.
Wyjątkowym dopełnieniem był poczęstunek przygotowany przez rodziców, w trakcie którego, zastanawialiśmy się nad wartościami odżywczymi potraw kaszubskich w ramach programu profilaktycznego.
Było kolorowo i smacznie!

Mat. nadesłane

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej