Aktualności

Wkrótce ruszą prace przy budowie Miejsca Obsługi Rowerzystów w Wąglikowicach

Do połowy maja w Wąglikowicach powstanie nowoczesna wiata wypoczynkowa wraz z serwisem rowerowym i miejscami postojowymi. Podpisana została już umowa z wykonawcą, którym jest firma FUH JANUSZ Sp. z o.o. z Nowej Karczmy.

Celem projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla życia i aktywności mieszkańców oraz turystów. Wiata wypoczynkowa z funkcją serwisu rowerowego stanie w sercu miejscowości, przy szlaku rowerowym Kaszebe Velo; to kaszubska trasa rowerowa łącząca Trójmiasto i Kaszuby.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Budowa małej architektury – miejsce postojowe przy szlaku rowerowym w Wąglikowicach na terenach chronionych Gminy Kościerzyna” dofinansowanego w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Jej koszt to 195 tys. zł.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej