Aktualności

Wkrótce ruszą prace przy budowie Miejsca Obsługi Rowerzystów w Wąglikowicach

Do połowy maja w Wąglikowicach powstanie nowoczesna wiata wypoczynkowa wraz z serwisem rowerowym i miejscami postojowymi. Podpisana została już umowa z wykonawcą, którym jest firma FUH JANUSZ Sp. z o.o. z Nowej Karczmy.

Celem projektu jest stworzenie miejsca przyjaznego dla życia i aktywności mieszkańców oraz turystów. Wiata wypoczynkowa z funkcją serwisu rowerowego stanie w sercu miejscowości, przy szlaku rowerowym Kaszebe Velo; to kaszubska trasa rowerowa łącząca Trójmiasto i Kaszuby.

Inwestycja jest realizowana w ramach projektu pn. „Budowa małej architektury – miejsce postojowe przy szlaku rowerowym w Wąglikowicach na terenach chronionych Gminy Kościerzyna” dofinansowanego w ramach działania 4.2 „Realizacja lokalnych strategii rozwoju kierowanych przez społeczność”, objętego Programem Operacyjnym „Rybactwo i Morze”. Jej koszt to 195 tys. zł.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej