Aktualności

Uczestnicy turnieju pozują do zbiorowego zdjęcia w sali sportowej. Trzymają w dłoniach dyplomy i papierowe torby ze zdobytymi nagrodami.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

W dniach 21-22 maja odbył się w Kościerzynie 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki staraniom naszych samorządów, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych oraz uhonorować je przekazanymi przez te instytucje nagrodami.

Nasze miasto i powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego i jedna wystawiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie „Razem z Wybickim”. Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, w którym uczestnicy mogli poznać piękno kościerskich lasów w leśnictwie Strzelnica, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy.

Nie zabrakło również atrakcji dla opiekunów drużyn, którzy w czasie, gdy ich podopieczni mierzyli się z testami wiedzy, mogli podziwiać uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wdzydzach.

Mat. nadesłane

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej