Aktualności

Uczestnicy turnieju pozują do zbiorowego zdjęcia w sali sportowej. Trzymają w dłoniach dyplomy i papierowe torby ze zdobytymi nagrodami.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

W dniach 21-22 maja odbył się w Kościerzynie 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki staraniom naszych samorządów, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych oraz uhonorować je przekazanymi przez te instytucje nagrodami.

Nasze miasto i powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego i jedna wystawiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie „Razem z Wybickim”. Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, w którym uczestnicy mogli poznać piękno kościerskich lasów w leśnictwie Strzelnica, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy.

Nie zabrakło również atrakcji dla opiekunów drużyn, którzy w czasie, gdy ich podopieczni mierzyli się z testami wiedzy, mogli podziwiać uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wdzydzach.

Mat. nadesłane

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej