Aktualności

Uczestnicy turnieju pozują do zbiorowego zdjęcia w sali sportowej. Trzymają w dłoniach dyplomy i papierowe torby ze zdobytymi nagrodami.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

W dniach 21-22 maja odbył się w Kościerzynie 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki staraniom naszych samorządów, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych oraz uhonorować je przekazanymi przez te instytucje nagrodami.

Nasze miasto i powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego i jedna wystawiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie „Razem z Wybickim”. Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, w którym uczestnicy mogli poznać piękno kościerskich lasów w leśnictwie Strzelnica, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy.

Nie zabrakło również atrakcji dla opiekunów drużyn, którzy w czasie, gdy ich podopieczni mierzyli się z testami wiedzy, mogli podziwiać uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wdzydzach.

Mat. nadesłane

Aktualności

Bitwa Regionów, czyli kulinarna rywalizacja KGW

Osiem Kół Gospodyń Wiejskich wzięło udział w kulinarnej Bitwie Regionów, która odbyła się w minioną sobotę we Wdzydzach. Panie przygotowały i zaprezentowały tradycyjne potrawy regionalne, a stawką tej rywalizacji był awans do półfinału ogólnopolskiego konkursu.

Więcej

Wdzydze. Odbyły się I Regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego

Za nami pierwsze regaty o Puchar Marszałka Województwa Pomorskiego! Było to wielkie święto żeglarstwa. 23 września we Wdzydzach spotkali się uczniowie z całego województwa biorący udział w projekcie „Pomorskie Żagle Wiedzy”. Sprawdzili nabyte w trakcie obozów i warsztatów umiejętności oraz przetestowali jachty kupione w ramach projektu „100 łodzi żaglowych na 100-lecie zaślubin Polski z Morzem”.

Więcej

Widoczne postępy w rozbudowie oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu

Trwają intensywne prace na oczyszczalni ścieków w Wielkim Klinczu. Inwestycja warta ponad 6,35 mln zł powinna zostać zakończona do końca grudnia 2022 roku. Oczyszczalnia ta na dzień dzisiejszy obsługuje aglomerację ściekową o nazwie „Wielki Klincz”, obejmującą następujące miejscowości: Niedamowo, Dębogóry, Wielki Podleś, Kaliska Kościerskie, Kościerska Huta, Dobrogoszcz, Mały Klincz, Skorzewo, Kościerzyna Wybudowanie, Nowa Wieś Kościerska, Nowy Klincz i Wielki Klincz.

Więcej