Aktualności

Uczestnicy turnieju pozują do zbiorowego zdjęcia w sali sportowej. Trzymają w dłoniach dyplomy i papierowe torby ze zdobytymi nagrodami.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

W dniach 21-22 maja odbył się w Kościerzynie 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki staraniom naszych samorządów, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych oraz uhonorować je przekazanymi przez te instytucje nagrodami.

Nasze miasto i powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego i jedna wystawiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie „Razem z Wybickim”. Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, w którym uczestnicy mogli poznać piękno kościerskich lasów w leśnictwie Strzelnica, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy.

Nie zabrakło również atrakcji dla opiekunów drużyn, którzy w czasie, gdy ich podopieczni mierzyli się z testami wiedzy, mogli podziwiać uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wdzydzach.

Mat. nadesłane

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej