Aktualności

Uczestnicy turnieju pozują do zbiorowego zdjęcia w sali sportowej. Trzymają w dłoniach dyplomy i papierowe torby ze zdobytymi nagrodami.

Wojewódzki finał Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego

W dniach 21-22 maja odbył się w Kościerzynie 49. finał wojewódzki Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego PTTK. Dzięki staraniom naszych samorządów, Starostwa Powiatowego w Kościerzynie, Urzędu Miasta Kościerzyna, Urzędu Gminy Kościerzyna oraz udziale lokalnych organizacji, Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego, Lokalnej Organizacji Turystycznej „Serce Kaszub”, I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego, Powiatowego Zespołu Szkół nr 1 i Nadleśnictwa Kościerzyna mogliśmy w naszym mieście gościć drużyny z całego województwa pomorskiego rywalizujące w różnych konkurencjach turniejowych oraz uhonorować je przekazanymi przez te instytucje nagrodami.

Nasze miasto i powiat reprezentowały trzy drużyny, dwie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Józefa Wybickiego i jedna wystawiona przez Stowarzyszenie Przyjaciół ILO w Kościerzynie „Razem z Wybickim”. Po emocjonujących rywalizacjach w strzelaniu, marszu na orientację, w którym uczestnicy mogli poznać piękno kościerskich lasów w leśnictwie Strzelnica, po pokazaniu swoich umiejętności w jeździe na rowerze i udzielaniu pierwszej pomocy, jak również w rozpoznawaniu drzew i zwierząt na podstawie ich części, czy tropów, zespół z I LO w składzie Magdalena Gruchała, Weronika Jażdżewska, Julia Kryzel zdobyły zaszczytne trzecie miejsce. Gratulujemy.

Nie zabrakło również atrakcji dla opiekunów drużyn, którzy w czasie, gdy ich podopieczni mierzyli się z testami wiedzy, mogli podziwiać uroki Wdzydzkiego Parku Krajobrazowego i panoramę Kaszub z wieży widokowej we Wdzydzach.

Mat. nadesłane

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej