Aktualności

Wspaniały występ zawodników UKS Olimpijczyk w Mistrzostwach Polski

W dniach od 30 czerwca do 2 lipca w Szczecinie odbywał się 51. Paralekkoatletyczne Mistrzostwa Polski w których znakomicie spisali się zawodnicy Olimpijczyka Skorzewo zdobywając 12 medali!

Po pierwszym dniu zawodów po złoto sięgnął Daniel Pek zwyciężając rywalizację w biegu na 400m w klasie T20. W tym samym biegu brązowy medalwywalczył Adrian Bielski.

W rywalizacji na 400m srebro zdobył Damian Żołądek rywalizując w kategorii T35-38. W konkursach pchnięcia kulą, wśród kobiet, srebrny medal wywalczyła Faustyna Kotłowska bijąc rekord życiowy a brązowy medal zdobył Łukasz Walczak w rywalizacji mężczyzn.  Bardzo dobrze zaprezentował się także w konkursie rzutu dyskiem w klasie F55 Robert Hinc, który wywalczył 7 miejsce bijąc rekord życiowy. Po pierwszym dniu UKS Olimpijczyk zajmował 3 miejsce w klasyfikacji medalowej.

Drugi dzień przyniósł lekkoatletom ze Skorzewa kolejne medale. W biegu na 1500m złoto zdobył niezawodny Daniel Pek a za nim na trzecim miejscu finiszował Amadeusz Reiss. Faustyna Kotłowska ponownie stanęła na drugim stopniu podium, tym razem w rywalizacji w rzucie dyskiem. W biegu na 100m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek a w konkursie rzutu oszczepem także brązowy krążek wywalczył Maciej Jutrzonka. Na zakończenie drugiego dnia zawodów drużyna Olimpijczyka sięgnęła po złoto w sztafecie 4x100m w składzie: Adrian Bielski, Damian Żołądek, Piotr Kiełpin i Daniel Pek.

W trzecim, ostatnim dniu zawodów w Szczecinie w rywalizacji na 200m brązowy medal wywalczył Damian Żołądek

To były bardzo udane, pod względem ilości medali rekordowe mistrzostwa. Klub ze Skorzewa zajął w ostatecznym zestawieniu 7 miejsce w klasyfikacji medalowej na 34 sklasyfikowane kluby.  Gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, trenerom Leszkowi Zblewskiemu i Dawidowi Żołądkowi oraz rodzicom i wolontariuszom, którzy na co dzień współpracują z sekcją lekkoatletyczną Olimpijczyka dla osób z niepełnosprawnościami.

Wielkie podziękowania należą się sponsorom i partnerom, bez wsparcia których nie udałoby się osiągnąć tego sukcesu a są to: Gmina Kościerzyna, Powiat Kościerski, Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START, VISLINE, EKO-PIL, Pomorskie Zrzeszenie LZS, Stowarzyszenie Rehabilitacyjno-Sportowe „SZANSA START GDAŃSK”, PB GÓRSKI, Rehcenter, NANDRUK, Kruszywa Polskie, BUDKON. 

UKS Olimpijczyk Skorzewo

Zdjęcia archiwum własne oraz wykonane przez:  Bartłomiej Zborowski/Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych Start

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej