Aktualności

Wspólne wiosenne sprzątanie sołectwa Czarlina

1 kwietnia 2023 r.  z inicjatywy Sołtysa oraz  mieszkańców sołectwa po raz trzeci przeprowadzono wiosenną akcję sprzątania dróg i poboczy przebiegających przez teren sołectwa Czarlina.

W ramach tegorocznej akcji poza  zebraniem porozrzucanych śmieci przy drogach oraz przystani kajakowej również posprzątano porozrzucane gałęzie będące wynikiem ubiegłorocznej lipcowej nawałnicy, które stwarzały zagrożenie na poboczach drogi gminnej Czarlina –  Wąglikowice. W sprzątaniu trwającym od godz. 9.00 do 13.00 uczestniczyło 34 mieszkańców sołectwa w trakcie którego na odcinku około 9 km zebrano kilkadziesiąt kilogramów  śmieci w postaci elementów pojazdów, pojemników plastikowych i szklanych, puszek oraz opakowań papierowych. Ponadto wywieziono z poboczy 9 przyczep gałęzie.

 Po raz kolejny okazało się iż wspólne działanie motywuje i integruje lokalną społeczność, z roku na rok widoczny jest coraz większy udział mieszkańców i tym samym dbałość o estetykę i wizerunek sołectwa.

Zakończeniem wiosennego sprzątania przy sprzyjającej pogodzie było wspólne ognisko z kiełbasą oraz nagrodzenie uczestników pamiątkowymi gadżetami a najmłodszych słodkim upominkiem. Gorące podziękowania dla osób biorących udział w sprzątaniu oraz Zakładowi Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna za pomoc i przekazane materiały promocyjne.

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej