Aktualności

Wspólne wiosenne sprzątanie sołectwa Czarlina

1 kwietnia 2023 r.  z inicjatywy Sołtysa oraz  mieszkańców sołectwa po raz trzeci przeprowadzono wiosenną akcję sprzątania dróg i poboczy przebiegających przez teren sołectwa Czarlina.

W ramach tegorocznej akcji poza  zebraniem porozrzucanych śmieci przy drogach oraz przystani kajakowej również posprzątano porozrzucane gałęzie będące wynikiem ubiegłorocznej lipcowej nawałnicy, które stwarzały zagrożenie na poboczach drogi gminnej Czarlina –  Wąglikowice. W sprzątaniu trwającym od godz. 9.00 do 13.00 uczestniczyło 34 mieszkańców sołectwa w trakcie którego na odcinku około 9 km zebrano kilkadziesiąt kilogramów  śmieci w postaci elementów pojazdów, pojemników plastikowych i szklanych, puszek oraz opakowań papierowych. Ponadto wywieziono z poboczy 9 przyczep gałęzie.

 Po raz kolejny okazało się iż wspólne działanie motywuje i integruje lokalną społeczność, z roku na rok widoczny jest coraz większy udział mieszkańców i tym samym dbałość o estetykę i wizerunek sołectwa.

Zakończeniem wiosennego sprzątania przy sprzyjającej pogodzie było wspólne ognisko z kiełbasą oraz nagrodzenie uczestników pamiątkowymi gadżetami a najmłodszych słodkim upominkiem. Gorące podziękowania dla osób biorących udział w sprzątaniu oraz Zakładowi Sportu, Kultury i Turystyki gminy Kościerzyna za pomoc i przekazane materiały promocyjne.

Oprac. J. Landowski

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej