Aktualności

Wspomnienia z Dni Seniora 2023

Wracamy jeszcze raz do wspaniałych spotkań, które odbyły się z okazji Dnia Seniora. Prezentujemy relacje z uroczystości z Niedamowie, Kaliskach Kościerskich i Wielkim Podlesiu.

Niedamowo

Dnia 5.10.2023 r. w sali wiejskiej w Niedamowie odbył się Dzień Seniora. Specjalnie na tę okazję program artystyczny przygotowali uczniowie miejscowej szkoły. W tym roku młodzież w sposób humorystyczny przedstawiła uroki bycia emerytem. Dzieci zatańczyły do kabaretowej piosenki, przedstawiły krótkie scenki z wizyt osób starszych u lekarza oraz złożyły życzenia seniorom. Dodatkową atrakcją była „fotobudka” przygotowana specjalnie na to święto. Wszyscy otrzymali pamiątkowe zdjęcia z uroczystości. Zaproszeni goście zostali ugoszczeni obiadem oraz ciastem i kawą.

Kaliska Kościerskie

10 października około 140 osób z okolicznych wsi, między innymi Kalisk, Nowej Wsi, Dobrogoszcza, Kościerskiej Huty i Kłobuczyna przybyło do Szkoły Podstawowej w Kaliskach, by wspólnie uczcić Dzień Seniora. Wzorem ubiegłych lat przybyłych gości przywitał dyrektor szkoły pan Tomasz Dargacz wraz z Wójtem Gminy panem Grzegorzem Piechowskim. Następnie sołtysi wsi wręczyli najstarszym mieszkańcom sołectw symboliczne bukiety kwiatów i złożyli życzenia. Na uroczystości nie zabrakło również księdza Antoniego Bączkowskiego, który osobiście złożył życzenia seniorom. Całą uroczystość uświetnił występ uczniów szkoły podstawowej, którzy zaprezentowali „Lekcję języka kaszubskiego na wesoło”, a także w artystyczny sposób zaprezentowali tańce „Kowal”, „Polonez kaszubski” i „Taniec z flagami”. Nie lada wyzwaniem, w tym roku dla panów były zmagania zręcznościowe, które polegały na wkręcaniu wkrętów na czas. Wszyscy trzej panowie za włożony wysiłek i zaangażowanie obdarowani zostali upominkami. Po części artystycznej seniorzy zjedli obiad i słodki poczęstunek. W tym roku uroczystość uświetnił także zespół muzyczny, który przy dźwiękach muzyki zabawiał gości na zabawie tanecznej. Serdecznie dziękujemy wszystkim za obecność i zapraszamy za rok.

Wielki Podleś

153 osoby wzięły udział w Dniu Seniora w Wielkim Podlesiu. Wydarzenie rozpoczął montaż słowno-muzyczny przygotowany przez panią Dorotę Sugier i pana Sławomira Tuszkowskiego, który przy jesiennej dekoracji pani Hanny Zabrockiej poprowadził seniorów przez pochwałę jesieni życia jakiej doświadczają, zachęcał do podróży, aktywności fizycznej i radości. Wszystko to z tańcem i śpiewem najmłodszych uczniów szkoły przygotowanych przez wychowawców klas O-III i tych trochę starszych. W wydarzeniu wzięli udział Wójt Gminy Kościerzyna Grzegorz Piechowski, Radni Gminy Tadeusz Bober i Karol Wysiecki, Proboszcz Parafii Niedamowo Dariusz Wiczling i Dyrektor Szkoły Barbara Czarnota. Po występach artystycznych Sołtysi w asyście wymienionych gości  wręczyli kwiaty najmłodszym rocznikowo Seniorom. Po części dla ducha przyszedł czas na sprawnie podany dzięki Samorządowi Uczniowskiemu szkoły pod opieką pana Tomasza Glaza, posiłek wraz z kawą i ciastem. Ciąg dalszy atrakcji zapewnił zespół muzyczny jaki porwał Seniorów do tańca. Wierzymy, że takie popołudnie na długo pozostanie w pamięci zgromadzonych. Zapraszamy na fotorelację.

Aktualności

Kolonie dla dzieci rolników

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Oświatowo-Wychowawczych im. Teresy Kras organizuje kolonie dla dzieci rolników dofinansowanych przez Fundusz Składkowy Ubezpieczenia Społecznego Rolników. Koszt kolonii wynosi 1800zł., z tego dofinansowanie FSUSR wynosi 1200 zł. Różnica wynikająca z kosztów wypoczynku i dofinansowania FSUSR, tj. 600 zł. do dopłaty przez rodzica.

Więcej

Telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej

Gminny Zespół Interdyscyplinarny ds. Przeciwdziałania Przemocy Domowej w Kościerzynie informuje, iż w Komendzie Głównej Policji funkcjonuje „Policyjny telefon zaufania dla osób doznających przemocy domowej” o numerze abonenckim 800 120 226. Telefon Zaufania funkcjonuje w dni robocze w godzinach 09.30 – 15.30.

Więcej

Dziewczyny z Ceramika zapraszają na swój mecz

Po niedzielnej wygranej w Malborku z Pomezanią 4:5, nasze dziewczyny zostały samodzielnymi liderkami tabeli. Prowadzą w swojej grupie ligowej Młodzików D2 Pomorskiego Związku Piłki Nożnej. W najbliższy piątek o godzinie 17.00 na stadionie w Łubianie rozegrają swój ostatni mecz ligowy w rundzie wiosennej. Nasze dziewczyny podejmą chłopaków z Brdy Rytel.

Więcej