Aktualności

Wybory Sołtysa Sołectwa Kościerzyna-Wybudowanie

W związku ze złożoną rezygnacją z funkcji Sołtysa Sołectwa Kościerzyna-Wybudowanie Wójt Gminy Kościerzyna zarządził wybory Sołtysa Sołectwa Kościerzyna-Wybudowanie. Datę wyborów Sołtysa wyznaczono na dzień 11 lutego 2024 r. Wybory zostaną przeprowadzone w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna w godzinach od 9.00 do 15.00.

Gminna Komisja Wyborcza podaje do publicznej wiadomości mieszkańców Sołectwa Kościerzyna-Wybudowanie, że zarejestrowano następujących kandydatów na Sołtysa:

  1. KOLIŃSKA Daria
  2. LEMKA Lucyna
  3. PIOTRZKOWSKI Nikifor

Lokal wyborczy mieszczący się w sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna czynny będzie w dniu 11 lutego 2024 r. w godzinach od 9.00 do 15.00.

Szczegółowe informacje opublikowane są w Biuletynie Informacji Publicznej: https://koscierzyna.bip.gov.pl/wybory-i-referenda/wybory-soltysa-koscierzyny-wybudowania.html

Aktualności

Wdzydze witają pięknym napisem

Z inicjatywy Koła Gospodyń Wiejskich Wdzydzanki we Wdzydzach ustawiony został napis witający mieszkańców i turystów. W pięknej scenerii nad jeziorem, w pobliżu Centrum Usług Turystycznych można zrobić sobie pamiątkowe zdjęciem na tle napisu „♥ WDZYDZE”.

Więcej

30-lecie Szkoły Podstawowej w Wielkim Podlesiu

24 maja 2024 r. Szkoła Podstawowa im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu świętowała jubileusz 30-lecia działalności. Uroczyste spotkanie, które zorganizowała społeczność szkolna było okazją do wspomnień, poznania historii placówki i sylwetki patrona oraz podziwiania talentów artystycznych uczniów.

Więcej

Zapraszamy na rajd rowerowy

Klub Rowerowy Stolemy wraz z harcerzami Hufca ZHP Kościerzyna zaprasza w dniu 31 maja br. na Rodzinny Rajd Rowerowy trasą: Kościerzyna – Łubiana – Lipusz – Stare Karpno – Korne – Kościerzyna

Więcej