Aktualności

Wycieczka mieszkańców gminy Kościerzyna do Wielkopolski

Mieszkańcy gminy Kościerzyna w miniony weekend udali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej gminy Pniewy.

Wyprawę relacjonuje Piotr Kwidziński:

Po drodze odwiedziliśmy pierwszą stolice Polski Gniezno. Tam zwadziliśmy Katedrę p.w. Św. Wojciecha poznaliśmy historie pieszego świętego Polski na podstawie drzwi Gnieźnieńskich. Następnie odwiedziliśmy Poznań, kolebkę naszego państwa Ostrów Tumski gdzie poznaliśmy fakty i legendy tego miejsca. Na sam koniec dojechaliśmy do Pniew. Tam spotkaliśmy się z harcerzami z 15 drużyny harcerskiej im. Bolesława Chrobrego z Pniew. Późnym wieczorem grając w Quest, zwiedziliśmy tę miejscowość. Rano udaliśmy się do kaplicy p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej, zarazem patronka Pniew, gdzie po mszy św. zwiedziliśmy to sanktuarium. Wróciliśmy przez Piłę do domu.

Harcerze z 23 dh z Łubiany, zespół „Mali Kaszebe” z Wąglikowic ora Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna za pomoc w organizacji tej wycieczki.

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej