Aktualności

Wycieczka mieszkańców gminy Kościerzyna do Wielkopolski

Mieszkańcy gminy Kościerzyna w miniony weekend udali się na wycieczkę do zaprzyjaźnionej gminy Pniewy.

Wyprawę relacjonuje Piotr Kwidziński:

Po drodze odwiedziliśmy pierwszą stolice Polski Gniezno. Tam zwadziliśmy Katedrę p.w. Św. Wojciecha poznaliśmy historie pieszego świętego Polski na podstawie drzwi Gnieźnieńskich. Następnie odwiedziliśmy Poznań, kolebkę naszego państwa Ostrów Tumski gdzie poznaliśmy fakty i legendy tego miejsca. Na sam koniec dojechaliśmy do Pniew. Tam spotkaliśmy się z harcerzami z 15 drużyny harcerskiej im. Bolesława Chrobrego z Pniew. Późnym wieczorem grając w Quest, zwiedziliśmy tę miejscowość. Rano udaliśmy się do kaplicy p.w. św. Urszuli Ledóchowskiej, zarazem patronka Pniew, gdzie po mszy św. zwiedziliśmy to sanktuarium. Wróciliśmy przez Piłę do domu.

Harcerze z 23 dh z Łubiany, zespół „Mali Kaszebe” z Wąglikowic ora Członkowie Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego dziękują Urzędowi Gminy Kościerzyna za pomoc w organizacji tej wycieczki.

Aktualności

Bezpłatna nauka pływania – zapraszamy do Dobrogoszcza

Chcesz nauczyć się pływać? Chcesz udoskonalić technikę pływacką? Serdecznie zapraszamy na darmowe zajęcia! Ratownicy z kościerskiego WOPR czekają na wszystkich chętnych w dniach 29 lipca – 2 sierpnia na kąpielisku gminnym nad Jeziorem Dobrogoszcz, w godzinach od 10.00 do 12.00.

Więcej