Aktualności

Wycieczka rowerowa mieszkańców Łubiany

W minioną sobotę mieszkańcy Łubiany wyruszyli na wycieczkę rowerową do Grzybowa, a następnie do Lipusza, gdzie mogli zwiedzić młyn oraz Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego.

Udali się także do Karpna, gdzie znajduje się mogiła pomordowanych Kaszubów z 1939 r. W drodze powrotnej zatrzymali się przy jednej z tablic poświęconych kaszubskiemu bohaterowi Remusowi, który według Aleksandra Majkowskiego odpoczywał w drodze z Łubiany do Lipusza.

Na zakończenie wyprawy zrobiono przystanek przy przystani kajakowej w Łubianie, gdzie miło spędzono czas przy smacznym posiłku.

Wycieczka odbyła się dzięki zaangażowaniu członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Łubianie oraz dzięki dotacji Gminy Kościerzyna.

Nadesłane

Aktualności

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej

Wyniki wyborów samorządowych

7 kwietnia 2024 r. odbyły się wybory samorządowe. Wybieraliśmy Wójta, Radnych Gminy Kościerzyna, Radnych Powiatu Kościerskiego i Radnych Sejmiku Województwa Pomorskiego.

Więcej