Aktualności

Wycieczka rowerowa mieszkańców Łubiany

W minioną sobotę mieszkańcy Łubiany wyruszyli na wycieczkę rowerową do Grzybowa, a następnie do Lipusza, gdzie mogli zwiedzić młyn oraz Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego.

Udali się także do Karpna, gdzie znajduje się mogiła pomordowanych Kaszubów z 1939 r. W drodze powrotnej zatrzymali się przy jednej z tablic poświęconych kaszubskiemu bohaterowi Remusowi, który według Aleksandra Majkowskiego odpoczywał w drodze z Łubiany do Lipusza.

Na zakończenie wyprawy zrobiono przystanek przy przystani kajakowej w Łubianie, gdzie miło spędzono czas przy smacznym posiłku.

Wycieczka odbyła się dzięki zaangażowaniu członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Łubianie oraz dzięki dotacji Gminy Kościerzyna.

Nadesłane

Aktualności

Konkurs plastyczny w Wielkim Klinczu „Mój wymarzony prezent pod choinkę”

W związku ze zbliżającym się świętami Bożego Narodzenia na przełomie miesięcy listopad – grudzień Biblioteka w Wielkim Klinczu zorganizowała konkurs plastyczny pod hasłem: „Mój wymarzony prezent pod choinkę”. Do konkursu mogli przystąpić uczniowie klas I-III szkoły podstawowej. Celem konkursu było wprowadzenie uczniów  w atmosferę nadchodzących świąt Bożego Narodzenia oraz rozwijanie umiejętności plastycznych i aktywności twórczej.

Więcej

Korne. Tydzień Szczęścia w szkole

Od 27 listopada do 01 grudnia w Szkole Podstawowej im. rtm. Witolda Pileckiego w Konem odbył się TYDZIEŃ SZCZĘŚCIA W SZKOLE, w ramach zapewniania dobrostanu (well-being) dla całej społeczności szkolnej. J

Więcej