Aktualności

Wycieczka rowerowa mieszkańców Łubiany

W minioną sobotę mieszkańcy Łubiany wyruszyli na wycieczkę rowerową do Grzybowa, a następnie do Lipusza, gdzie mogli zwiedzić młyn oraz Muzeum Gospodarstwa Wiejskiego.

Udali się także do Karpna, gdzie znajduje się mogiła pomordowanych Kaszubów z 1939 r. W drodze powrotnej zatrzymali się przy jednej z tablic poświęconych kaszubskiemu bohaterowi Remusowi, który według Aleksandra Majkowskiego odpoczywał w drodze z Łubiany do Lipusza.

Na zakończenie wyprawy zrobiono przystanek przy przystani kajakowej w Łubianie, gdzie miło spędzono czas przy smacznym posiłku.

Wycieczka odbyła się dzięki zaangażowaniu członków Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego oddział w Łubianie oraz dzięki dotacji Gminy Kościerzyna.

Nadesłane

Aktualności

Ogłoszenie o naborze partnerów

Wójt Gminy Kościerzyna wraz z Burmistrzem Miasta Kościerzyna ogłaszają otwarty nabór partnerów do udziału w pracach nad tworzeniem i opiniowaniem Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Kościerzyny (ZIT MOF).

Więcej

Aktywny rodzic

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż w dniu 12 czerwca 2024 roku ustawa o wspieraniu rodziców w aktywności zawodowej oraz w wychowaniu dziecka „Aktywny Rodzic” została ogłoszona w Dzienniku Ustaw (Dz.U. 2024, poz. 858). W związku  z tym od 1 października 2024 roku rusza program, który ma na celu wspieranie rodziców w łączeniu aktywności zawodowej z wychowywaniem dzieci.

Więcej