Aktualności

Z Grzybowa, Wąglikowic, Wdzydz do Łubiany bezpieczniej i bliżej

W piątek 28 października podpisana została umowa na wykonanie drogi gminnej łączącej Łubianę i Grzybowo. Budowa tej drogi otrzymała dofinansowanie z Programu Polski Ład.

Czas realizacji inwestycji przewidziany został na 11 miesięcy, na co wyraził zgodę wykonawca, którym jest firma Drogomex.

Po wybudowaniu będzie to odcinek prawie 5 km nawierzchni asfaltowej.

Najniższa cena zaproponowana w przetargu wśród 6 oferentów to kwota 5.847.777,77 zł.

Mamy nadzieję, że pod koniec przyszłego roku mieszkańcy i turyści będą mogli poruszać się nową, bezpieczniejszą i krótszą drogą gminną pomiędzy Grzybowem a Łubianą. Mamy też nadzieję, że to skrócenie dzisiejszego odcinka drogi z 10 do 5 km będzie miało wpływ na rozwój rynku pracy dla ZPS Lubiana w południowej części naszej gminy.

Za utrudnienia związane z budową drogi przepraszamy i mamy nadzieję, że będą one wynagrodzone przez zmianę nawierzchni z szutrowej na asfaltową.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej