Aktualności

Za nami LUBIANA CUP 2023 

Niemal 100 zespołów, ponad 1300 zawodniczek i zawodników, 300 meczów, prawie 600 bramek – tak w wielkim skrócie można podsumować największy w Polsce Turniej Piłki Nożnej dla dzieci LUBIANA CUP 2023. Dwudniowe zawody były rozgrywane na stadionie i orliku w Łubianie. W pierwszym dniu turnieju o miano najlepszej drużyny walczyli chłopcy, natomiast w drugim – dziewczęta. Zespoły chłopców rywalizowały w kategoriach od rocznika 2012 do 2017, natomiast dziewczynki od 2008 do 2015. Do Łubiany przyjechały zespoły m.in. z Braniewa, Górska, Kęsowa, Trójmiasta, Chojnic, Tczewa, Bytowa, Wejherowa i wielu innych miejscowości.

To było wielkie, piłkarskie święto w wykonaniu najmłodszych miłośników futbolu. Dzięki niemu, młodzi piłkarze i piłkarki mieli okazję zaprezentować swoje umiejętności, a także zdobyć cenne doświadczenie.

Rywalizacja młodych miłośników i miłośniczek futbolu w Łubianie stała się już tradycją sportowych wydarzeń organizowanych w powiecie kościerskim dla najmłodszych. 

Poszczególne mecze dostarczyły wielu emocji nie tylko samym zawodnikom, ale również kibicom, którzy podziwiali ich umiejętności. Podczas turnieju bardzo dobrze zaprezentowały się zespoły z powiatu kościerskiego – mówi Krzysztot Recław, prezes LKS Ceramik Łubiana oraz pomysłodawca i główny organizator turnieju.

– W tym roku udało nam się zorganizować jeszcze większy turniej, aniżeli w latach minionych. Czujemy ogromną satysfakcję, że z roku na rok w piłkarskich zmaganiach uczestniczy coraz większa liczba zespołów, a także z tego, że powiększamy swój zasięg. W imieniu dzieci, rodziców, a także zarządu klubu Ceramik Łubiana i Akademia Piłkarska Kościerzyna pragnę podziękować wszystkim partnerom i sponsorom, którzy pomogli w zorganizowaniu turnieju, a także pomagają w bieżącej działalności naszego klubu – podsumowuje Krzysztof Recław.

– Cieszę się, że do piłkarskich zmagań przystąpiło tak dużo zespołów. To jednoznaczny dowód, że dzieci chcą spędzać czas w aktywny sposób, z czego należy się tylko cieszyć – powiedział nam Jarosław Waszczuk Wiceprezes Ceramika Łubiana

Dodajmy na koniec, że głównymi organizatorami Turnieju Piłki Nożnej Lubiana Cup 2023 był Ceramik Łubiana oraz AP Kościerzyna.

Turniej został dofinansowany przez Gminę Kościerzyna, Powiat Kościerski, Pomorskie Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe oraz Pomorski Związek Piłki Nożnej

Aktualności

Pomoc żywnościowa – nowe kryteria dochodowe

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż od 12 lutego 2024 r. obowiązują nowe kryteria dochodowe uprawniające do korzystania z pomocy żywnościowej w ramach Programu Fundusze Europejskie na Pomoc Żywnościową 2021-2027.

Więcej

Każdy z nas może pomóc Monice z Wysina

Monika z Wysina tuż przed świętami Bożego Narodzenia usłyszała wyrok – białaczka. Aby wyzdrowieć, potrzebuje przeszczepienia szpiku od dawcy niespokrewnionego. Stąd też w najbliższych dniach zorganizowanych zostanie kilka akcji, podczas których będzie można dołączyć do DKMS.

Więcej