Aktualności

Zaczarowany Dzień Matki w Wielkim Podlesiu

„Smaki i dźwięki Kaszub” to projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu gminy Kościerzyna. Pozwolił on zaczarować Dzień Matki w Podlesiówce – Zielonym Zakątku przy Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu.

Szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszubski Azymut przygotowała wiele atrakcji dla uczniów i rodziców, szczególnie dla wszystkich Mam, jakie zechciały wziąć udział w tej barwnej imprezie. Poza animacjami przygotowanymi przez Klauna Wojtka, występami uczniów, zumbą z uczniami z Łubiany, przysmakami z Kaszub, uczestnicy wzięli udział w potyczkach sportowych i koncercie Weroniki Korthals.

Tekst: Iwona Kwidzińska – Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Zwrot podatku akcyzowego dla rolników

Uwaga Rolnicy, Wójt Gminy Kościerzyna informuje, że producenci rolni, którzy są posiadaczami, współposiadaczami lub dzierżawcami gruntów rolnych położonych na terenie gminy Kościerzyna, mogą składać wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystanego do produkcji rolnej

Więcej

Komunikat Głównego Inspektora Nadzoru Budowlanego do właścicieli i zarządców obiektów budowlanych w związku z potencjalnymi zagrożeniami występującymi w okresie zimowym

Sezon jesienno-zimowy to okres występowania niekorzystnych warunków atmosferycznych, które mogą spowodować uszkodzenie obiektu budowlanego lub sprowadzić zagrożenie dla życia lub zdrowia ludzi, bezpieczeństwa mienia lub środowiska. Główny Inspektor Nadzoru Budowlanego przypomina, że w takiej sytuacji, zgodnie z art. 61 pkt 2 ustawy − Prawo budowlane, właściciele i zarządcy zobowiązani są do zapewnienia bezpiecznego użytkowania obiektu budowlanego.

Więcej