Aktualności

Zaczarowany Dzień Matki w Wielkim Podlesiu

„Smaki i dźwięki Kaszub” to projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu gminy Kościerzyna. Pozwolił on zaczarować Dzień Matki w Podlesiówce – Zielonym Zakątku przy Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu.

Szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszubski Azymut przygotowała wiele atrakcji dla uczniów i rodziców, szczególnie dla wszystkich Mam, jakie zechciały wziąć udział w tej barwnej imprezie. Poza animacjami przygotowanymi przez Klauna Wojtka, występami uczniów, zumbą z uczniami z Łubiany, przysmakami z Kaszub, uczestnicy wzięli udział w potyczkach sportowych i koncercie Weroniki Korthals.

Tekst: Iwona Kwidzińska – Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Wójt otrzymał wotum zaufania i absolutorium

7 czerwca odbyła się absolutoryjna sesja Rady Gminy Kościerzyna, podczas której radni pozytywnie ocenili działalność wójta w 2022 roku, udzielając Grzegorzowi Piechowskiemu wotum zaufania oraz absolutorium z tytułu wykonania budżetu.

Więcej

Rotembark ma nowego sołtysa

Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Środowa sesja absolutoryjna Rady Gminy Kościerzyna rozpoczęła się od powitania nowej sołtys sołectwa Rotembark. Funkcję tę objęła Pani Ludwika Szwichtenberg.

Więcej

Pożyczka inwestycyjna dla mikro i małych przedsiębiorstw

Informujemy przedsiębiorców o możliwości uzyskania pożyczki na inwestycje realizowane na terenie województwa pomorskiego, które będą związane z: poprawą potencjału konkurencyjnego; poprawą zdolności do rozszerzenia działalności o nowe produkty lub usługi; zwiększeniem produktywności; koniecznością dostosowania prowadzonej działalności do ograniczeń w utrzymywaniu kontaktów bezpośrednich.

Więcej