Aktualności

Zaczarowany Dzień Matki w Wielkim Podlesiu

„Smaki i dźwięki Kaszub” to projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu gminy Kościerzyna. Pozwolił on zaczarować Dzień Matki w Podlesiówce – Zielonym Zakątku przy Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu.

Szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszubski Azymut przygotowała wiele atrakcji dla uczniów i rodziców, szczególnie dla wszystkich Mam, jakie zechciały wziąć udział w tej barwnej imprezie. Poza animacjami przygotowanymi przez Klauna Wojtka, występami uczniów, zumbą z uczniami z Łubiany, przysmakami z Kaszub, uczestnicy wzięli udział w potyczkach sportowych i koncercie Weroniki Korthals.

Tekst: Iwona Kwidzińska – Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

UWAGA! Upał!

IMGW-PIB wydał ostrzeżenie drugiego stopnia o upałach. Temperatura maksymalna w dzień od 29°C do 33°C. Temperatura minimalna w nocy od 16°C do 19°C. Takie temperatury są prognozowane aż do poniedziałku 27 czerwca do godziny 20.00.

Więcej

Nieruchomości wykazane do zbycia

Wójt Gminy Kościerzyna zgodnie z art. 35 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst Dz. U z 2021 r. poz. 1899) wykazuje do zbycia nieruchomości będące własnością Gminy Kościerzyna.

Więcej

Jak złożyć deklarację CEEB?

Dyrektor Generalny Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego przypomina o obowiązku złożenia deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków (CEEB) przez wszystkich właścicieli i zarządców budynków. Na dzień dzisiejszy obowiązku tego dopełniło jedynie 50% mieszkańców Gminy Kościerzyna. Termin złożenia deklaracji mija 30 czerwca 2022 r.

Więcej