Aktualności

Zaczarowany Dzień Matki w Wielkim Podlesiu

„Smaki i dźwięki Kaszub” to projekt zrealizowany dzięki dofinansowaniu gminy Kościerzyna. Pozwolił on zaczarować Dzień Matki w Podlesiówce – Zielonym Zakątku przy Szkole Podstawowej w Wielkim Podlesiu.

Szkoła we współpracy ze Stowarzyszeniem Kaszubski Azymut przygotowała wiele atrakcji dla uczniów i rodziców, szczególnie dla wszystkich Mam, jakie zechciały wziąć udział w tej barwnej imprezie. Poza animacjami przygotowanymi przez Klauna Wojtka, występami uczniów, zumbą z uczniami z Łubiany, przysmakami z Kaszub, uczestnicy wzięli udział w potyczkach sportowych i koncercie Weroniki Korthals.

Tekst: Iwona Kwidzińska – Stowarzyszenie Kaszubski Azymut

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej