Aktualności

Zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru!

Uroczystym przemarszem ulicami Wiela rozpoczęły się w środę Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata. To okazja do podziwiania artystów najwyższej klasy, prezentujących muzykę, śpiew i tańce z całego świata. Już w czwartek, piątek i sobotę wyjątkowe koncerty odbędą się na Scenie Letniej przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach.

W czwartek 28 lipca we Wdzydzach wystąpią zespoły ze Słowacji i Ukrainy, a także Kaszubskie Nuty z Nowego Klincza. Start o 19.00

W piątek 29 lipca zaprezentują się artyści z Serbii, Chojnic i Chorwacji. Zaczynamy o 18.30.

W sobotę 30 lipca zobaczymy na scenie folklor z Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku. Zapraszamy o 18.30.

Festiwal zakończy się niedzielnym koncertem w Brusach. Rozpocznie się on około godziny 20:00 na przyszkolnym placu przy ulicy Armii Krajowej. Poprzedzi go msza święta oraz przemarsz uczestników festiwalu ulicami miasta.  

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu są gminy: Brusy, Karsin, Czersk, Kościerzyna i Miasto Kościerzyna.

Fot. Facebook Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Aktualności

Casting! Masz szansę zagrać w filmie

Julia Kowalski (która wyreżyserowała w 2015 roku film prezentowany na festiwalu w Cannes „Znam kogoś, kto cię szuka”) realizuje kolejny film, do którego zdjęcia odbędą się w dniach 3-13 stycznia 2023 r. na Kaszubach (Kościerzyna, Wdzydze i Wielki Klincz). Twórcy filmu poszukują odtwórców ról drugoplanowych.

Więcej

Stypendia Edukacyjne Gminy Kościerzyna dla uczniów i studentów

30 listopada 2022 r. na sali posiedzeń Urzędu Gminy Kościerzyna odbyła się uroczystość wręczenia Stypendiów Edukacyjnych Gminy Kościerzyna. Stypendia otrzymały osoby, które mogą pochwalić się nie tylko wysoką średnią ocen i udziałem w olimpiadach i konkursach, ale również osiągnięciami w działalności społecznej.

Więcej

Brak wypłat dodatku węglowego

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Kościerzynie informuje, iż nie realizuje wypłat dodatku węglowego dla osób uprawnionych ze względu na brak środków finansowych przekazywanych z budżetu Państwa.

Więcej