Aktualności

Zaczyna się Międzynarodowy Festiwal Folkloru!

Uroczystym przemarszem ulicami Wiela rozpoczęły się w środę Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata. To okazja do podziwiania artystów najwyższej klasy, prezentujących muzykę, śpiew i tańce z całego świata. Już w czwartek, piątek i sobotę wyjątkowe koncerty odbędą się na Scenie Letniej przy Centrum Usług Turystycznych we Wdzydzach.

W czwartek 28 lipca we Wdzydzach wystąpią zespoły ze Słowacji i Ukrainy, a także Kaszubskie Nuty z Nowego Klincza. Start o 19.00

W piątek 29 lipca zaprezentują się artyści z Serbii, Chojnic i Chorwacji. Zaczynamy o 18.30.

W sobotę 30 lipca zobaczymy na scenie folklor z Hiszpanii, Kolumbii i Meksyku. Zapraszamy o 18.30.

Festiwal zakończy się niedzielnym koncertem w Brusach. Rozpocznie się on około godziny 20:00 na przyszkolnym placu przy ulicy Armii Krajowej. Poprzedzi go msza święta oraz przemarsz uczestników festiwalu ulicami miasta.  

Organizatorami tegorocznej edycji festiwalu są gminy: Brusy, Karsin, Czersk, Kościerzyna i Miasto Kościerzyna.

Fot. Facebook Międzynarodowy Festiwal Folkloru „Kaszubskie Spotkania z Folklorem Świata”

Aktualności

Ważny komunikat dotyczący zmian od 1 stycznia 2024 roku w przyznawaniu świadczenia pielęgnacyjnego oraz świadczenia wspierającego

Kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Kościerzynie w imieniu Wójta Gminy Kościerzyna działając na podstawie z art. 63 ust. 16 ustawy z dnia 7 lipca 2023 r. o świadczeniu wspierającym (Dz. U. z 2023 r. poz. 1429) informuje o zmianach w zasadach dotyczących uprawnień do świadczenia pielęgnacyjnego, specjalnego zasiłku opiekuńczego i zasiłku dla opiekuna.

Więcej