Aktualności

Zakończenie roku szkolnego w Wielkim Podlesiu

23 czerwca 2023 roku w Szkole Podstawowej im. kontradmirała Xawerego Czernickiego w Wielkim Podlesiu, jak we wszystkich polskich placówkach tego typu, odbyło się uroczyste zakończenie roku szkolnego. Tegoroczne wyróżniało się odrobinkę od ubiegłych, ponieważ gościliśmy w naszych murach reprezentację załogi ORP Kontradmirał Xawery Czernicki.

Podczas uroczystości najlepsi uczniowie odebrali świadectwa ukończenia klasy i nagrody, a wszyscy ósmoklasiści otrzymali świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Wręczaliśmy też listy gratulacyjne rodzicom, czy podziękowania dla uczniów za wieloletnią pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Akademia podzielona była na kilka części, a każdą z nich uświetniały występy naszych zdolnych uczniów. Wręczaliśmy też listy gratulacyjne rodzicom, czy podziękowania dla uczniów za wieloletnią pracę na rzecz Samorządu Uczniowskiego.

Punktem kulminacyjnym tegorocznego zakończenia było pożegnanie odchodzącego na upragnioną emeryturę, naszego niezawodnego kierowcy „gimbusa”, pana Jurka Śliwickiego. Nie zabrakło słów podziękowań, wielu serdeczności oraz symbolicznych upominków za pracę w naszej społeczności szkolnej. Była to chwila pełna wzruszeń dla wszystkich.

Wszystkim życzymy udanych i spokojnych wakacji!

Źródło: SP w Wielkim Podlesiu

Aktualności

Płukanie sieci wodociągowej

Zakład Komunalny Gminy Kościerzyna zawiadamia, że w dniu 12.07.2024 r. od godz. 9.00 do godz. 13.00 w miejscowościach: Grzybowo, Sycowa Huta, Rotembark, Rybaki odbędzie się płukanie sieci wodociągowej.

Więcej