Aktualności

Zakończył się remont wejścia do budynku C Urzędu Gminy

Dobiegł końca remont budynku C Urzędu Gminy Kościerzyna. Dzięki kosztującej nieco ponad 300 tys. zł przebudowie obiekt stał się lepiej dostępny dla wszystkich klientów, między innymi dzięki nowemu podjazdowi dla osób z niepełnosprawnościami.

Na realizację inwestycji gmina Kościerzyna pozyskała 250 tys. zł dofinansowania z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Wejście do budynku zostało przebudowane, pojawił się podjazd i miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Duże zmiany nastąpiły również w Wydziale Ochrony Środowiska, w którym zaadaptowane zostało pomieszczenie na biuro obsługi osób z niepełnosprawnością.

W budynku C działają biura: Wydziału Ochrony Środowiska, Zakładu Oświaty oraz Zakładu Sportu, Kultury i Turystyki.

Aktualności

Badania ankietowe GUS

Główny Urząd Statyczny informuje, że w dniach 15-31 lipca prowadzi badania ankietowe „Koniunktura w gospodarstwach rolnych AK-R”.

Więcej

Zamknięta droga w Kaliskach Kościerskich

Zakład Komunalny informuje, że w dniach 22.07-14.08 planowana jest przebudowa nawierzchni gruntowej drogi dz. 58/1 i 230/2 obręb Kaliska Kościerskie. Droga ta będzie nieprzejezdna na odcinku 700 m od granicy gminy Stężyca (Sikorzyno) w kierunku Kalisk Kościerskich.

Więcej