Aktualności

Zamknięcie drogi Grzybowo – Łubiana

Informujemy, że droga na odcinku Grzybowo-Łubiana od dnia 27.07.2023 r. do dnia 02.08.2023 r. (dni robocze) będzie zamykana etapami dla ruchu samochodowego.

Zamknięcie drogi jest spowodowane trwającą przebudową. Aktualnie trwają prace polegające na wykonaniu drugiej warstwy nawierzchni.

Wykonawca robót kładzie drugą warstwę asfaltu od strony Grzybowa w kierunku Łubiany. Postęp prac uzależniony jest również od pogody, dlatego wyżej podane terminy mogą ulec zmianie.

Istnieje możliwość przejazdu rowerem lub przejścia odcinka pieszo po udostępnionym poboczu.

Prosimy o wyrozumiałość. Za utrudnienia przepraszamy.

Aktualności

Ruszyły zapisy na BEZPŁATNY kurs haftu kaszubskiego!

Lokalna Organizacja Turystyczna „Serce Kaszub” realizuje projekt pn. „Teodora Gulgowska- postać, która rozwinęła kulturę kaszubską i aktywizowała zawodowo kobiety z obszarów wiejskich”. Na realizację projektu otrzymaliśmy darowiznę z Fundacji Totalizatora Sportowego w programie „Z kobietami-patriotkami”.

Więcej

Przedszkolaki w roli gminnych radnych

Urząd Gminy Kościerzyna odwiedzili dzisiaj przemili goście z Przedszkola nr 7 w Kościerzynie. Na chwilę dzieci zajęły miejsca gminnych radnych, a nad porządkiem obrad czuwali nowi przewodniczący. Obrady były wesołe, merytoryczne i zaowocowały nowymi pomysłami!

Więcej