Aktualności

Zapraszamy do akcji sprzątania świata

Liga  Ochrony  Przyrody  Oddział  Powiatowy  w  Kościerzynie, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kościerzyna, Wójt Gminy Kościerzyna i  Zakład Oświaty Gminy Kościerzyna  zapraszają po raz 28 do udziału w AKCJI SPRZĄTANIA  ŚWIATA – POLSKA 2021 pod hasłem „MYŚLĘ WIĘC NIE ŚMIECĘ”. Finał akcji odbędzie się w dniach 17-19 września 2021r.

Dodatkowo w dniu 19 września o godz. 11.00 Stowarzyszenie Kościerska Marka we współpracy z Gminą Kościerzyna organizuje spływ kajakowy rzeką Wierzyca, podczas którego członkowie stowarzyszenia posprzątają brzegi i nurt rzeki z zalegających w niej śmieci. Osoby chętne do udziału w spływie i sprzątaniu rzeki proszone są o zgłoszenie się do Kościerskiej Marki w terminie do dnia 16 września, tel. 600 033 984.

Zachęcamy wszystkich do posprzątania swojego kawałka Małej Ojczyzny! W czystym otoczeniu żyje się przyjemniej.

Razem możemy posprzątać Polskę i razem zróbmy wiele dobrego dla Matki Ziemi!

Aktualności

Demograficzne podsumowanie roku 2024

Czas na statystyczne podsumowanie minionego roku, przygotowane na podstawie danych gminnej ewidencji ludności. Sprawdziliśmy, ile dzieci urodziło się w 2024 roku, jakie imiona najchętniej nadawali im rodzice, jak wiele było ślubów i rozwodów oraz które miejscowości liczą najwięcej i najmniej mieszkańców.

Więcej

Wybory Sołtysów i Rad Sołeckich 2025

Wójt Gminy Kościerzyna zarządził wybory Sołtysów i członków Rad Sołeckich na terenie Gminy Kościerzyna, które odbędą się w dniu 16 marca 2025 r. w godzinach od 9.00 do 15.00. Wybory przeprowadzone zostaną we wszystkich Sołectwach Gminy Kościerzyna.

Więcej